QRP setkání Chrudim 2013 - krásné popovídání v kruhu "normálních" amatérů....    Setkání v Chrudimi je tradičním setkáním (mezinárodním), za účasti amatérů z OK, SP a OM. Má svoji tradici a "náladu". Koná se pravidelně v pátek večer a v sobotu ráno. Tím je umožněna nenásilná komunikace a výměna zkušeností.
  
     Nevím, čím byla způsobena obrovská účast v pátek večer. Já osobně jsem tolik účastníků ještě nezažil. Možná to bylo dáno i tím, že v sobotu byl sjezd ČRK. A tak jsme se zde mohli setkat a poklábosit i s některými členy bývalé rady ČRK.

Zleva - Jenda OK2BND, OK1DZD a Ivan OK1PI (vítám tě Ivane zpět)

    Ondra OK1CDJ při diskusi se Zdeňkem OK1LZ. V popředí Láďa OK1FRT a jeho 40m anténa


Diskuse zvláště s Ondrou CDJ a Ivanem PI byla pro mne velice zajímavou a inspirující.
Kolem 21. hodiny jsme se odebrali na na večeři. Je zajímavé, že takové relativně malé městečko má tolik nádherných a kvalitních restaurací. Nakonec jsme do jedné zavítali. Byla tam i discotéka. Přesto vedle byl nekuřácký salon s vynikající kuchyní. Ale posuďte sami.
    Jelení řízek se šťouchanými bramborami na cibulce - 109 Kč. Nedalo se to sníst.

Cítili jsme se tam skutečně skvěle.
    Zleva - Vašek OK1DCS, Pepík OK1BJH (to je ten, co se neustále přibližuje v CUCu k Vaškovi a prohlásil, že do  naší expedice ho letos porazí, Já a Jirka.Sponzorské dary věnovali:

OK2ER Olda (anténa MLA)
OK1CDJ Ondra - firma Hamshop - stavebnice
OK1NY - firma Applic - různé baterky, trička, kalkulačka....
OK1CZ - firma DD Amtek - čepice, propisovačky, antistatické pásky, VOX soupravy......
OK1LZ Zdeněk - Dualband TCVR UV3R
OK1DCS, OK1HCD - 70cm ruční TCVR
OK1IF - 70cm ruční TCVR
Dále drobné dárky věnovali:   OM3TY, OM3TBG, OK2HPH, OK1AIJ....

Z přednáškové činnosti kvůli zdravotním problémům odpadl OK1SVB. Milan OK1IF trošku poreferoval o zkušenostech z půlročního užívání TCVR KX3. Co se týká předváděných exponátů, pak se zde neobjevilo nic nového. Konstatujeme, že jak skončila tranzistorová éra našich QRP zařízení, tak zřejmě skončila i éra NE612. Jsme toho zřejmě již nasyceni a čekáme na nové podměty (SDR TCVR na postupu?)
Povedeně provedený TCVR Vladimíra OK2HPH KIWI, společně se dvěma miniaturními anténními členy
    Předělaný "Pionýr" na TCVR

    Šaňo OM3TY "desert" konstrukce

    Kiwi v provedení OK2BND

    Konstrukce Zdeňka OK1DZD

Mne ovšem zcela zaujala jiná konstrukce a to Karla OK1DWF. Jednalo se o kopii zařízení z druhé světové války typu Paraset.

    Tak to je nádhera.

V závěru setkání poreferoval Šaňo OM3TY o své cestě do VU.

Rada OK QRP klubu se tentokrát sešla bez předsedy, který je v zahraničí. Projednalo se něco, co se nás všech QRPistů v roce 2014 bude týkat. Vzhledem k nárůstům cen, budeme muset členské příspěvky zvýšit. Je to z toho důvodu, že vzrostly náklady na vydávání členského časopisu.  Díky všem za účast a závěrem - "Ať žije setkání QRP 2014".

Milan OK1IF

Foto ze setkání od Laca OM5LD