Chrudim 2003

Amatérismus má několik podmnožin. Jedna z nich je i skupina, kterou více než vlastní vysílání baví " bastlení ". Kdysi jsme do této skupiny patřili všichni. Možná to bylo na pásmech i zajímavější, protože stále bylo o čem technicky diskutovat. Od té doby, co jsme si všichni zakoupili tovární TCVR se jaksi na společném tématu těžko domlouváme. Trend " fifty najn " je dnes zřejmý. Přesto si myslím, že těch amatérů co nemají doma pájku, srdečně lituji. Kdo to nezažil, o hodně přišel. Vysílání na doma dělané zařízení, to je snad nejkrásnější zážitek, který znám.

    Co se mi líbilo na setkání letos?

Tak předně duch ( hamspirit )
Nové trendy ve vývoji zařízení
Nadšení určitých jedinců a skupin k vyhledávání stále něčeho nového ( OM3TBG, OM3TY, OK1DZD a další..)
Vynikají úroveň některých přednášek

Co se mi nelíbilo?

Chtělo by oddělit " burzu " od přednášek. Spoustu lidí spíš zajímalo burzovnictví, pak rušili ostatní.
Přednášek bylo málo. Mám takový pocit, že přednášky jsou tak zajímavé, že rozšíření jejich obsahů by do budoucna  nemusel být problém.

 

Atmosféra?

Nacucni si ji sám HI.

Zdeněk OK1DZD jasně ukazoval co je to " bezdrátové spojování "

 

  Jak to ten Karel ( OK1AIJ ) dělá, že při tak obrovském množství " sežraného " jídla je stále tak hubený ( zlí jazykové tvrdí, že má novou ženu ).

 

  Při vyhlašování výsledků OK QRP contestu, prý na sebe dvě nejmenované stanice hrozily. Vítěz letošního ročníku a vítěz loňského. Prý si to za rok opět rozdají HI.

 

Jedlíkem setkání byl vyhlášen Pavel OK2FB. Jak tomu chutnalo....

 

Zajímavé ne?

 

Karel OK1AIJ si zrovna odnáší " sponzorský " dar firmy DD Amtek ( když se Karel dozvěděl, že má doplatit jen necelých 27000 Kč, tak to šel vrátit)

Už vím, proč OK5W vyhrává závody. Ti hoši vydrží nevydržitelné HI.

 

  Jak si usteleš, tak si lehneš ( postel neznámého amatéra Joži Fera )

 

  Pane prosím obraťte se na bok....HI ( Proč asi? ) OK2UQ

 

  Saša OM3TY a jeho nádherná zařízení.

 

  Vnitřek TCVR DOB 80 " made in OM3TY "

 

  Jožo Fero se nemohl od tohoto zařízení odtrhnout. Z jeho slov: To je podle mne nový trend ve vývoji jednoduchých TCVR. To je fantazie, jak to chodí. Všimněte si, jak rafinovaně pod pravým náušníkem má umístěno odposlouchávací zařízení, aby mohl kvality srovnávat se SELIÍ.

    Pánové byl jsem nadšen. Vždy jsem si myslel, že princip " fázování " směšovačů tak, aby vznikl i u přímosměšovacích zařízení jeden zázněj, je moc složité. Opak je pravdou. Chodilo to skutečně skvěle. Chceš si to poslechnout? Pak je to zde:

OM3TY TCVR DOB 80 zvuky: 98 KB

Spojení 2xQRP ( OK1JRU): 138 KB

 

Tak nezkusíte si vyrobit EH anténu? Franta OK1AIJ to prý zdokonalil. Vynalezl prý takovou, kde když se položí na dřevěnou židli a pustí se do toho 100 W, tak prý ta židle chytne plamenem ( to se mu prý skutečně stalo ).

 

Jeden z bezvadných a praktických nápadů. Shrnout různá témata, okopírovat to a svázat. Sehnal jsem  tam tyto dvě knihy a jsem z nich nadšen.

 Další fotografie mi poslal Alex OM3TY

Mirek OK2TX při testování DOB80

  Přehlídka úspěšných závodníků ( vlevo vítěz loňského OK QRP contestu, vpravo vítěz letošního a uprostřed budoucí vítěz 2004.

OM3TBG

Alex OM3TY při přednášce o DOB80

Sen libereckých amatérů SELIA. Bohužel zlí jazykové tvrdí, že v minikontestě musel Jožo Fero připojovat na vstup přijímače vysílací anténu soupeřů. Jinak nic neslyšel HI. Aneb na žárovku se poslouchat nedá HI.

OM1RA při prezentaci svého TCVR

Vlevo OM1RA Miro, uprostřed Pepa OK1DEC a vpravo Rado OM2ZZ

TCVR OK1DEC

OK2HWP , OM3TY, OK1DEC a DOB80