CHRUDIM 2003 ( Poslední bašta "skutečných" HAMů ? )

 

Již více než 10 roků jsem si plánoval návštěvu Chrudimi v termínu z pátka na sobotu. Tentokrát jsem nezaváhal a stálo to za to. Trošku jsem měl obavy o " kvalitu " penzionu zasedací místnosti. Vše však bylo geniálně vymyšleno v průběhu mnoha takových noclehů v minulosti. Zkrátka - stačí k tomu 8 polstrovaných židlí a spíte jako v hotelu. Pro jistotu jsem si však před ulehnutím vyžádal prášek na spaní. Ten mi byl věnován v tekuté formě moravské slivovice ( Díky OK2UQ ). Reportáž z této skvělé akce je zde:

CHRUDIM 2003 

Spousta Hamů se mne ptala, co že to ten DOB80 je. Ptají se, kde se dá to schéma sehnat. Tedy pánové - autorem byl VK2DOB ( proto DOB80 ). Popis a schéma se objevilo v OQI ( OK QRP INFO ) číslo 43/44 2001. Originál byl volně přeložen Jirkou OK1DXK. Oproti originálu je dobré provést určité úpravy ( OM3TY) a to zařazením dalšího nf filtru za směšovače. Alex ale slíbil, že mi úpravy detailně popíše. Pak bych to zde uvedl. Pro ty, kteří nemají originální číslo OQI doporučuji:

1.    Staňte se členy QRP klubu a časopis budete dostávat. Více snad na: http://www.qsl.net/okqrp/

        Zde se dozvíte více. Jen tak pro zajímavost. Úroveň časopisu je poslední dobou na vysoké úrovni. OQI patří mezi mé              nejoblíbenější časopisy.

2.    Zkusíte si základní schémata a popis stáhnout zde: