Chrudim 2004

Město Chrudim se stalo již pojmem nás QRP Hamů. Každým rokem se zde koná QRP setkání. Tato událost umožňuje bilancovat a seznamovat se s novinkami v oboru. Ne jinak tomu bylo i letos. Bohužel jsem letos neměl možnost se zúčastnit z pátku na sobotu. Mělo to však i své klady. Nebolela mne hlava HI.

Setkání zahájil Karel OK1AIJ

Přivítal přítomné a konstatoval, že na setkání se dostavilo asi 80 účastníků. Přednášeli následující Hamové:

OM3TY Alex

OM3TBG Milan

OK2TX Mirek ( nebojte se -  nespal HI )

Alex pohovořil o binaurálním příjmu a o TCVR DOB 80. Všichni přítomní měli možnost si vše i poslechnout a podívat se " dovnitř ". Alex slíbil, že dá k dispozici plošné spoje ( pak po druhém pivě sice říkal něco jiného, ale uvidíme...)

Konstrukce OM3TY jsou rozpoznatelné podle barev sucha ( kombinace hnědé a žluté ). Zaujal mne i jednoduchý anténní tuner.

Radim OK2TEJ modifikoval DOBa na přijímací části použitím FETových spínačů.

Milan OM3TBG velice zajímavým způsobem pohovořil o novinkách v oboru. Zdá se, že ho však velice oslovily digitální druhy provozu.

Velice zajímavé bylo i srovnání TCVR, které bylo uveřejněno na ruském webu. Je to ke stažení ZDE

Mirek OK2TX naznačil, kterým směrem se asi bude vyvíjet konstrukce nových TCVR. Budoucnost spatřuje v jednom směšování za použití DDS obvodů a směšovačů na bázi ideálních ( téměř ideálních ) spínačů.

Přednášky byly zakončeny předáním cen za vítězství v OK QRP závodě. V královské kategorii vyhrál nám neznámý amatér Jožo Fero.

Trochu se mi nezdálo, proč mi do poháru nechtěli dát slivovici. Doma jsem udělal chemický rozbor a bylo zjištěno, že sklenička byla namalována prudce jedovatými barvami. V kuloárech se šušká, že kresbu vytvořil OK1FKD, aby v příštím roce bez problémů zvítězil HI.

Tento neznámý amatér byl vloni vyhlášen " jedlíkem " setkání. Letos shodil 4 Kg a živil se jen zvuky z mého Trapera ( a prý mu chutnalo ).

A tak......

Díky za setkání.... nsl 2005.