Den devátý 1.7.2007 - "Pseudo setkání s OH2BH"

Dnes probuzení do celkem slušného dne. Čeká nás nepříjemná práce při balení a následně přejezd do Bavorova. Při snídani zjišťuji, že je neděle a to první v měsíci. Pouštím osmdesátku a zjišťuji, že provozní aktiv je v plném běhu. Než bych zjišťoval jaký kód vlastně mám dávat, raději si vymýšlím X11 ( již jednou jsem to po dohodě s Karlem OK1HCG  použil). Při snídani dělám za 20 minut 30 spojení a dál už se Janě neubráním. Musím to vypnout a začít balit. Nechce se mi hlavním vchodem obcházet plot. Nu což, jsem tu poslední ráno, mohu tedy paní recepční si říci o klíč od branky. Vše máme sbaleno  asi za hodinu, včetně úklidu. Nebylo tady špatně.

Předchozí obrázky jsou sice z předcházejícího dne, ale jenom dokumentují pohodu.

Opouštíme kemp a jedeme směrem na Strakonice a dál do Bavorova. Tam nás již očekává Lexa OK1CQ. Má přijet i Tonda OK1IAP. Ještě se zastavujeme krátce pro maso na grilování  a rum. Těsně za Strakonicemi se ozývám na 145.550 MHz. Lexa, jako správný uvítací manažer, nás vítá v jejich kraji a vysvětluje nám cestu. Bez větších problémů dům nacházíme. Lexa nás vítá po Jihočesku - pomocí cepu. Vysvětluje nám, že nálada v domě je trošku horší, protože mu v noci praskla voda a vytopilo ho to. Jeho žena Zorka je v devátém měsíci. To jsme ani netušili. Trošku se stydíme, to jsme skutečně nechtěli. Zorka se jde s námi přivítat a ještě v očích má slzičky z potopy. Naštěstí Jana je "profesionál" na jednání v krizových situacích a tak si za chvíli se Zorkou rozumí. Během chvilky se zde cítíme jako doma. Sluníčko svítí a tak se jdeme malinko projít po Bavorově. Je to krásné jihočeské městečko.

Je zde jasně vidět nedostatek pracovních příležitostí. Většinou se to projeví v počtu hospod na jednoho obyvatele. A tak na náměstí jsme napočítali hned 4 hospody. Do jedné z nich si jdeme i na oběd. Jana si dává Kachnu a já vrabce. Bylo to vynikající a za velice přijatelnou cenu. Vzpomínáme, že jsme tu již jednou byli. Bohužel si nemůžeme vybavit v kterém roce. Ještě že píšu každý rok kroniku, doma se podívám. ( Pozn. bylo to v roce 2004, když jsme přespali v kempu Pražák )

Je horko a máme chuť ještě na pivo. Při procházce narážíme na koupaliště, dávám si tam dobrý Gambáč. Přemýšlím, jestli večer na skedu budu vysílat na svoje zařízení, či na Lexovo. Lexa má dvojitého horizontálního loopa. Dá se tedy předpokládat, že dnes z této antény vyprodukuji velice solidní signál. Vzpomínám na chudáka Andyho SP1JX, jak musí každý den luštit moje umrněné signálky. No jo, ale jak "svým" ovečkám zdůvodním tak silný signál. A když silný, tak silný, pojedu se 100W. A v tom mne napadla spásná myšlenka. Ještě v hospůdce posílám do Nagana následující zprávu:

Ano pratele. Expedice Sumava 2007 jiz dnes muze prozradit to co stale tutlala. Ale predne se omlouvam za pripadne preklepy. Celou zpravu totiz pisu pres mobilni telefon. Ale od zacatku. Po expedici na BS7 byl cely tym a zvlaste OH2BH velice unaveni. Po dusevnim vycerpani hledali neco co je vrati do zivota. Tusili ze KW a dobra slysitelnost jim prinasi jen pocit obeti v ham svete. Pres americkeho psychologa Dr. Blesahok se spojili s redakci casopisu Storm /Blesk/. Hlavni redaktor je pritelem Dr. Jozi Fera. Ten mu vypravoval o nove m smeru hlasanem posledni dobou v OK. O cem je rec? Je to theorie Jozi Fera ktera pravi ze neni umeni byt slysen, nybrz je to mu naopak. To na Toyvu zapusobilo. Je to zmena viry ke ktere obcas dochazi. Neco jako napr. Odklon od krestanstvi a prechod jinam. Kdyz pak nahodou doslo k setkani Toyva s Jozou na vystave ptaku v Bavorove, vse bylo jasne. Toyvo a Crew se k nasi expedici pripojili. Toyvo slibil ze dnes Vam ukaze. Jeste ke zkratce PZ kterou slychavate na nasi expedici. Puvodne to vzniklo u OH2BH ktery je milovnik ptaku. Jak kazdy vi je rok 2007 rokem ptaku - ve zkratce Bird Year casto uvadeny na konci spojeni jako BY. Toyvovi to vsak automaticky translator prelozil jako Ptakovinam Zdar ve zkratce PZ. 72 Jozo Fero

Původně jsem si vůbec nemyslel, že by na to někdo mohl nalétnout. Přesto se mi to povedlo. Abych atmosféru ještě přikrmil, vyfotil jsem 2x Tondu OK1IAP a poslal jako obrázek s textem do rubriky Expedice.

Na fotografii je OH2BH s Janou OK1JVF pri studiu podkladu pro pristi expedici.

Toyvo nam pripravuje finskou specialitu - pelmene na medu s makem.

Při tajném poslechu některých SSB spojení na 80m, jsem se ujistil, že skutečně se někdo napálil. Hi, to bude dnes pileHup.

Spolu se Zorkou, Tondou a Lexou a Arnoštkem jsme prožili hezké odpoledne.

http://www.youtube.com/watch?v=mAliYk35Aao

http://www.youtube.com/watch?v=zQN2xq5KEls

 

Je to divné, ale ta housenka vypadá jako malý psík HI.

Při fotografování posledního obrázku jsem se otřel o nějakou kytku a dostal žihadlo od včeličky. Dlouho se nic nedělo, ale ráno jsem měl krásně "zatvrdlou" nohu. V duchu jsem si pomyslel: "Možná na tom něco je, když se říká - máš-li ho malý nezoufej, strč ho do úlu a zabouchej" HI.

V devět večer jsem spustil Lexovu TS850 a zažil krásný pileHup. Jo - OH2BH, to je pojem. Když jsem tu mystifikaci přikrmil i QSL infem via OK1IF, nestačili se účastníci divit.

PileHup ( wav 517 KB)

Dlouho do noci dojídáme bůček, který Tonda vyráběl asi v pěti kolech. Spát jdeme až pozdě večer. Bylo to fajn. Zítra jedeme dál.