Den třetí 25.6.2007

Dnešní probuzení nevěštilo nic dobrého. Je pod mrakem a relativně teplo 15.8°C. Janička odchází "provádět" ranní očistu a já zkouším SSB. Reporty nic moc, ale Bajaja mne bere. Má sice připomínku, že značka OL1EXP se může používat jen v závodech, ale já mu tuto neznalost odpouštím. Třeba ještě neví o "příležitostních volačkách".

Dnešní plán expedice je jasný. Návštěva Domažlic a prohlídka města. Odjíždíme po snídani. Po ranním zamračení, se počasí vylepšilo. Svítí sluníčko.

Kdoby neznal Domažlickou věž. Dnes je sice již "kapitalisticky" využívána, ale stejně mi to nedá, abych si na ni nevylezl. Má přesně 194 schodů a je vychýlená 59 cm s osy. Halt naši předkové neměli pořádnou libelu. Pokud se o ni nebudeme starat, možná to bude druhá Piza. Luboš s Alenou stávkují a odmítají se zúčastnit tohoto krásného výhledu. Raději vyhledávají kavárny HI.

Pivo Bernard za 30 Kč nám sice hořklo v krku, ale když je žízeň... Vždyť je to jen jedno Euro HI.

Po návratu do Kempu si dáváme velice chutný segedínský guláš. Teplota dosahuje až k 27°C a tak se jdeme koupat. Koupaliště sousedí přímo s kempem. Voda nádherná i když malinko studenější. Velice zajímavý je zde systém sprchování. Kolem celého bazénu je potrubí, které současně slouží jako zábradlí bazénu. Sluníčko nádherně ohřívá vodu vevnitř a tak je k dispozici krásně vlažná sprchovací voda. Meteorologové předpovídají na příští den příchod studené fronty. To je však budoucnost, zatím si užíváme krásné koupele. Navečer se jdeme projít do města. Dáváme si chutnou zmrzlinu a kupujeme zásobu časopisů. Co kdyby pršelo delší dobu HI.

V místní restauraci si dáváme i pivo a langoše. To vše na doporučení Luboše. Langoš a česnek....to je věčné téma Luboše. Jednou je česneku málo, pak zase moc. Ještě jsem snad nezažil, aby Luboš prohlásil, že ho tam bylo akorát HI. Hezký je i nápis v této restauraci.

Počasí je stále pěkné. Sedíme před chatou a čteme si. Kolem 18. hodiny se obloha zatahuje přicházející studenou frontou. Nahrávám QTC 3 a spouštím maják. Při skedu je šílené QRN. Dělám jen 9 spojení a vysílám QAZ. Skutečně se mi nechce "odpravit" TCVR. Studená fronta sílí. Přemýšlíme o zítřejším plánu. Veď sa uvidí. Vše záleží na počasí. Jdeme spát.