Den pátý 27.6.2007 - WX limitující faktor našich aktivit

Dnes po ránu sice opět svítilo sluníčko, ale teplota byla jen 11°C. Při pohledu na Meteosat, se dalo předpokládat, že opět to nebude ideální. Luboš měl v plánu návštěvu Klatov, kdežto my s Janičkou jsme se chtěli projít. Dohodli jsme se tedy na tom, že nás Luboš vezme do Janovic. Tam my vystoupíme, kdežto on bude pokračovat dál. My to pak vezmeme pěšky a z Klatov se vrátíme zpět vlakem.

Zkrátka - Janovice, Klenová, Javor, Loučany, Loreta---

V Klenové mne Janička přemluvila na absolvování kurzu "dojičů". Pro tento případ zde mají bronzovou kravku se strašně malým vemenem.

Že jsem byl podveden, jsem se dozvěděl až z SMSky od Vládi OK1IVU. Ten mi psal: "člověče, to je bejk". Jak se o tom dozvěděl, že dojím krávu? Jednoduše, ze zaslaného obrázku do Nagana.

 

Janička se svým novým foťákem si hrála na krajinářku. Zkrátka vše vzniklo v době, kdy jsme předělali byt a na jednu přebytečnou stěnu jsme si chtěli pořídit originál obrazu. Cena krajinky však převyšovala cenu TCVR a tak Janička vehementně prohlásila: " Za ty prachy si to klidně namaluju sama". A tak po cestě sbírala inspiraci. Jak se jí to povedlo , můžete posoudit z následujících obrázků.

U Lorety jsme se krátce zastavili. Jako naschvál začalo i pršet. Navlékl jsem si poslušně pláštěnku. Bohužel pláštěnka v mém použití se chová nějak divně. Pouze mi oddělí vnější vodu od vnitřní, která se vytváří mým vlastním potem. Zkrátka, raději zmoknu, než abych se koupal ve vlastním potu.

U posledního obrázku jsem si vyzkoušel funkci foťáku Kodak, která se jmenuje "perfect touch". Je to zajímavé a někdy to funguje i lépe jak automatické korekce v různých foto programech.

Přes místní Klatovský převaděč jsme se ještě stačili pozdravit s Vlaďou 1IVU a Pavlem 1DX. Pavel pracuje v Klatovech. Bohužel kapitalistická doba nás nutí vydělávat kačky, abychom je v zápětí vyhazovali v podobě aut, letadel, baráků, pupků.... Pokud si včas neuvědomíme, že je to jen samozničující proces, tak nemáme čas se ani setkat s kamarády. No nic Pavle nevyšlo to, příště snad...

Klatovy jsou nádherné. Byl jsem zde asi před 20 lety, ale tentokrát je jasně vidět pokrok. Paráda... nové omítky, opravené ulice. Alespoň k něčemu je ten kapitalismus dobrý HI.

Po nákupu v místním super márketu ( rum s plachetnicí HI ), jsem zjistil, že bude výhodnější pro cestu zpět do Nýrska použít autobus. Problém spočíval jen v tom, zjistit, kde je autobusové nádraží. Usoudil jsem, že bude nejlepší se zeptat hlídače na parkovišti. Ale znáte to, člověk míní...

Po dotazu jsem dostal odpověď typu "Pleju len, pleju len". Ale já se fakt neptal na to, jestli tady běžely děti. No nic. Ptám se znovu... Odpověď byla podobná. "Pleju len, pleju len, ale jen odpoledne v pátek". V duchu jsem si pomyslel: "Hochu někdo z nás je na tom zle". Pak se mi to konečně podařilo. Chvíli přemýšlel ( asi 5 minut) a pak jsem dostal naprosto perfektní vysvětlení. Něco asi v tom duchu jako, že:

"Tady jak stojíme, tak to je parkoviště, támhle je radnice a já bydlím tady, no to je tam, jak je to červené zábradlí vedle toho zeleného domu, za tím domem je ten velký rybník..znáte ho? No a vy musíte ...v tom rybníce se pěstují ryby...."

Děs. Kdyby mi dal odpověď: "Běžte na támhletu křižovatku, tam se dejte doprava a dále se zase zeptejte", pak by to bylo super. No nic. Po tomto vysvětlení jsem pochyboval o tom, jestli mám takovou inteligenci, abych tam trefil. Poslední moje otázka tedy byla: "Kterým směrem to je". Podíval jsem se na azimut a víceméně po čuchu jsme tam došli.

Cesta zpět byla docela nudná. Po návratu jsme si dali večeřičku. Nahrál jsem QTC 5 a po docela hezkém pileHupu ( asi 16 stanic HI), jsme spokojeně usnuli. Jojo ubíhá to.