Den sedmý 29.6.2007 - Líná huba, holé neštěstí

Ještě včera večer nás paní majitelka upozorňovala, jak se máme chovat při odjezdu. Zkrátka uklidit, vyklidit, neponičit.... Tento kemp je hezký, ale jak už jsem jednou říkal, těch upozorňování je zde nějak moc. Skutečně v civilizovaném světě se určité věci říkat nemusí. Majitelka na to měla týden, aby zjistila jací jsme.. No budiž. Asi má jiné zkušenosti. Ráno tedy balím. Trošku mi bylo líto sundávat anténu. Přeci jenom šlapala dobře. No uvidíme, snad na novém působišti to bude chodit  i lépe. Sbaleno jsme měli již před devátou. Paní majitelka nám sdělila, že musíme chatu vyklidit do desáté, ale neřekla nám, co máme dělat, když ji vyklidíme do půl deváté a ona nebude na recepci. To nás malinko zaskočilo. Nakonec nás vysvobodil Luboš. Ten jede přímo do Liberce, nespěchá a naše povlečení a klíč od chaty předá. Loučíme se s ním a trošku s pocitem "jak to utíká" se přemísťujeme s naší borůvkou přes Klatovy někam na východ. Borůvka, borůvka... Jak si pozorný čtenář mohl všimnout, tak borůvka je naše Š105 rok výroby 1986. Zkrátka veterán. Bohužel budeme muset otázku automobilu v brzké budoucnosti řešit. Proč, když stejně najíždíme ročně max. 3000 Km? No to je ono... Pokud bych to bral z hlediska mne, pak bych klidně borůvku používal dál a to do doby, než mi ji v STK vyřadí. Bohužel v současném "bláznivém" světě si řidič se starým autem říká o průšvih. Stačí první crash. Z hlediska bezpečnosti je to auto nebezpečné. Nejsou zde řádně řešeny deformační zóny,není to airbak.. Přitom výkon motoru a spotřeba, to je obrovské negativum. Pokud člověk jede rychleji jak 80 km/hod, pak se uvnitř nedá poslouchat rádio...

   Včera jsem volal ještě do Nepomuku ( kemp Nový rybník ), zda nemají volné dvoulůžkové chaty. Bohužel jsou volné jen čtyřlůžkové a to v ceně 600 Kč za noc. Zdá se nám to zbytečný přepych a tak uvažujeme, že se možná podíváme na Orlík.

 

   Vyjíždíme směrem na Klatovy, ale vůbec nám není jasné, kde zakotvíme. Zkrátka někam na východ... Po cestě jedeme směrem na Nepomuk. Směrovou tabuli na kemp Nový rybník nemůžeme přehlédnout. Sice nemají volné chatky, ale co, podíváme se tam. Na recepci sedí docela příjemná paní. Na první poslech je zřejmé, že se nejedná o vrátnou typu Hlustmisihák, ale o inteligentní ženu. Dávám se do hovoru. Je to paní doktorka MUDr. kterou již přestalo bavit se dohadovat s pojišťovnami. Zkrátka užívá si přírody a má svatý klid. Vysvětluji ji, že jsem sem včera volal, jestli nemají dvoulůžkové chaty. Bohužel daný stav se nezměnil. Ptám se tedy na 4 lůžkové. Jo ty jsou volné. Vysvětluji paní doktorce, že jsme jen dva a že by to byl pro nás zbytečný přepych. Nakonec se ptá, kolik nocí chceme zůstat. Když ji odpovím, že jen dvě, najednou sama přichází s řešením. "No podívejte, já vám dám tu čtyřlůžkovou v ceně dvoulůžkové". Nápad se mi líbí a tak si plácneme.

Kemp je opravdu velice perfektní. Sociální zařízení naprosto čistá a nová. Přímo v kempu je restaurace a minigolf. Koupání je též perfektní. Písková pláž a půjčovna šlapadel..    Ještě než stačíme vše vybalit, prohlížím, kam umístit anténu. Výhoda LW je jasná, stačí si najít jen jeden bod HI. Nechci anténu tahat na sloupy osvětlení, byla by moc na ráně. Za chatou však je už hustý les, ale hlavně celý kemp je oplocen. Tahat anténu do lesa se mi moc nechce, bohužel mne však nenapadá jiné řešení. Zapínám si ručku jdu pomalu kolem celého kempu. I zde jsou vidět následky Kyrila. Drát uchycuji ve výšce nějakých 6m, na statném smrku. Anténa je kompletně schovaná v lese a směruje na jih. V duchu si říkám, že blbější místo jsem nemohl vybrat. Tohle snad nemůže fungovat. Typická pádlovka. V duchu si říkám, že už bude nutné si zhotovit prak typu "Tlustá Berta". Vzpomínám, jak by Jarda OK1MKX dokázal zhodnotit výšku stromů. Ale co, je to nejtěžší diplom světa, je. Jen ať se snaží ti druzí...

Chatička je perfektní. Obsahuje dvě samostatné ložnice a jednu velikou společenskou místnost. Ta obsahuje ledničku a základní kuchyňku, jídelní kout a gauč se dvěma křesly. Zkrátka super a ideální pro rodiny s dětmi.

Zkoušíme i zdejší restauraci. Je to super.  Gambrinus 10° za 18Kč je standardní cena.

Nemáme mapu zdejšího okolí a tak si ofocuji tu, která zde je. Nakonec se ukázalo, že tento způsob získávání map není zase tak blbý. Na obrazovce digitálního foťáku se to dá docela slušně vyzoomovat.

Po návratu z osvěžovny, stačím ještě poslat do Nagana zprávu o zprovoznění majáku. Reporty 459 a 559 od Vládi OK1IVU a Franty OK1AKJ naznačují, že to snad něco vyzařuje. Vždyť je pravé poledne a já do toho pouštím 500 mW.

Po obědě se vydáváme na krátkou rekognoskaci terénu. Docela hezká příroda. Dostáváme se až na Potštejn.

Pomalu docházíme až k Žinkovskému rybníku.

Po krátkém občerstvení si prohlížíme nedalekou alej. Teprve u těch nádherných stromů si člověk uvědomuje, že přírodu je nutné chránit. Zkrátka takový strom Vám vyroste až za několik stovek let a je to vlastně vícegenerační strom. Skutečná nádhera.

Jakmile Janička dofotila tento poslední obrázek, tak jsem vstal a Jana se dala do strašného smíchu. Totiž v místě kde jsem měl zadek ( na obrázku to není vidět), někdo zahodil ubrousek. A tak Janičce připadalo, že to vypadlo ze mne HI. Abych se ukázal jako "inteligent", tak jsem ten ubrousek hodil do koše.

Pomalu se loudáme do kempu. Kemp se postupně plní nějakými kolaři. V místní kempové hospůdce si dávám pstruha s bramborem. Nevím, čím to je, ale za 89 Kč jsem se najedl k prasknutí. Nádherně připravený pstruh. I dnes, když píši tyto řádky, jasně cítím tu chřupavou kůrčičku. Lahoda...

Postupně se vracíme do chatky. Já ještě nahrávám QTC 7 a připravuji se na sked. Dělám asi 30 spojení. Report od Andyho SP1JX je 579. Je to divné, ale tato anténa chodí. Možná, že je to dáno i celkem klidným dnem bez QRN. Jsme spokojeni, nádherný kemp a nádherná procházka. Jdeme spát.