Slunečný Kozákov 2006

Ano bylo tomu skutečně tak. Nádherná slunečná sobota a obrovská účast. A tak jsme diskutovali, prohlíželi a popíjeli, kupovali...

Jožo Fero a Honza OK1EV

Dokonce jsme objevili i pana Elixe. Je to dokonalá firma. Na jeden prodaný přístroj bylo použito přesně 10 minut přednášek. Nejvíce se pan Elix nadřel při prodeji 8 Ks baterií neznámému amatérovi Jožo Ferovi. To pak musel přednášet celých 80 minut. Jak takový prodej probíhá si můžete stáhnout ZDE ( pozor mpeg 18 MB )

Martin OK1ZOO se předváděl se svoji smyčkovou anténou, vybavenou předzesilovačem. Trošku ho zaskočil dotaz neznámého amatéra, k čemu že je to dobré poslouchat dlouhovlnné majáky. Odpověď však byla jednoznačná a přesná - pro radost. Proti tomu se nedá říci vůbec nic. 

Velice zajímavá byla i diskuse s předsedou ČRK Jaromírem OK1VJV. Zleva Jožo Fero, OK1VJV a Mirek OK1GS. Při plodné diskusi jsme závěrem mohli konstatovat: Veškerá amatérská uskupení mají jedno společné - amatérské vysílání. To by měla být hlavní oblast zájmu. Bohužel se nám do toho pletou i finance. Diskutovali jsme i o QSL službě pro nečleny ČRK. Zde jsme nedosáhli shody. Možná, že skutečně bude dobré nechat naše rozdílné názory posoudit u nezávislých institucí. 

U některých našich členů je vidět "rozsvícení očí", při pohledu na létající muže - paraglajďáky. Zleva OK1FFI, OK1USP, OK1UFI.

Zřejmě špatnou reklamou se stalo něco nevídaného. Jeden bývalý amatér přijel na Kozákov údajně na sjezd cyklistů. Zajímavé bylo i to, že jeden známý liberecký amatér se s ním nechtěl dát vyfotit. A víte proč? Honza je mladší o jeden měsíc. Přesto když se oba fotí spolu, pak někteří si myslí, že Honza je vyfocen se svým otcem.

K sehnání bylo vše. Jeden trutnovský amatér se nechal inspirovat CB literaturou. Tam je napsáno, že PA = opékač topinek. Krabice se téměř rozpadala, přesto je tak solidní, že na výrobek poskytuje 2 roční záruku.

Co říci na závěr. Amatéři milují blešáky. Průměrný věk amatérského hnutí se nám opět zvětšil. Odhaduji, že je asi shodný s věkem našich představitelů v různých amatérských uskupeních. Tak nějak kolem 63 let. Při průměrném věku lidské populace v ČR - 78 let, se zdá, že nám amatérské hnutí vydrží ještě nejméně 15 let. HI. A co Jožo Fero? Proslýchá se, že začal navštěvovat schůze zahrádkářů a sázet brambory.