Hrátky "penzistů"

Kdysi na BP (Beer Party).
"Člověče, dnes jsem naměřil doma po ránu plus 9,2C a Jizerka dávala mínus jedenáct. Je to vůbec možné?"
Chvíli přemýšlím a pak dodávám: "Co Jizerka, ta je dole, ale to by mne zajímalo, jaká teplota byla v té době na Jizeře. Tam je to ještě asi o 200m výš".
Kamarád  dodává: "Tak to se nedozvíme, tam se teplota neměří. Hele, ale teď mne napadá, co kdybys tam umístil svoji lištičku?".
"To by sice teoreticky šlo, ale žádná anténa by tam tu futeř nevydržela. Je to hojně navštěvované turistické místo. To opravdu ne."
"No dobrá a tak nemůžeš udělat něco, co by se tam umístilo a zaznamenávalo celou zimu minimální teplotu, dejme tomu s přesností na jeden stupeň?"
Přemýšlím: "To by určitě šlo".

    Tento hovor se jednoho dne uskutečnil v sídle největších počasových radiových expertů v Čechách. Máme v Liberci experta na počasí a to Milana OK1JMS. Velice rád poslouchám všechny jeho kroužky a těším se na to, až popíše jaké bylo včera počasí. Kupodivu má stoprocentní shodu se skutečností HI.
No a od "hecu" vznikl Micro Logger, který toto umí. Co to je?Je to velice jednoduché a primitivní zařízení. Ještě než na Jizeře napadne sníh, tak ho tam vlastnoručně vynesu. Bude naprogramován tak, že ožije 1.12.2015 a bude schopen uložit až 120 měření minimálních denních teplot  Data bude ukládat do paměti flash a tak i při vybití baterie zůstanou data uchována (možná HI). Až na jaře sníh sleze, opět a pohodlně ho snesu domů, abych zjistil, jak je to s tou minimální teplotou v zimě.
Mám strach z jediné věci a to je z relativně malé kapacity baterie CR2032. Proto k měření dochází jen každých 15 minut a většinu času procesor spí, se spotřebou kolem 100uA. Pokud by tedy ideálně byla max. spotřeba těch 100uA, pak by činnost procesoru byla možná po dobu asi 90 dní. Bohužel však spotřeba při měření je cca 1.4mA (celkem asi 100 měření trvající asi 0.5 sec za den), pak lze očekávat, že výdrž asi nebude větší jak 2 měsíce. Ale i to bude stačit pro srovnání teplot dvou míst a to Jizerky a Jizery. Program je udělán tak, že pokud dojde k resetu od Watch dogu (první reset je při poklesu napětí pod 2.8V), pak se procesor trvale uspí a data budou zachována. No uvidíme až po té......