Jsem tomu nesmírně rád, že jsem u toho byl a zažil jsem to...

Znáte to...V tom našem HAMshacku nemůže být uklizeno. Nevím jak vy, ale já tomu říkám, že musí být "řízený bordel". Je zajímavé, že v tomto najdeme vše. Zkuste si však jednou uklidit a nenaleznete nic. Pak jsou však situace, kdy šuplík "přeteče". Je to divné, nastává to tak s periodou asi po 3 letech. Nastalo to i včera. Chtěl jsem něco přerovnat, aby se to zavření povedlo. Přitom jsem si všiml, že v tom šuplíku mám i nějaké kazety. Bylo na nich napsáno:

"OK1VBT vypráví", "OK1FW" vypráví.... Nedalo mi to, abych si to opět nepustil. Opět jsem měl před sebou toho vynikajícího kamaráda a hlavně slušného člověka. Některé nahrávky pocházejí ze setkání, vždy kolem Franty bylo veselo. A tak ho stále vidím...

OK1FW Franta Vít

Jo utíká to. Kdysi jsme se s Frantou dohodli na tom, že zkusíme zmapovat vznik radioamaterismu na Liberecku. Začali jsme shánět i podklady. Mám toho doma plný pytel a vše čeká na zpracování, ale hlavně na verifikaci s pomocí archívů. Je to běh na dlouhé tratě. V současné době se touto problematikou zaobírá plno "zralých" hamů. V rámci této akce jsem jednou vrazil Frantovi i diktafon a požádal ho o prosté vzpomínání. Asi to nebude pro většinu HAMů zajímavé, ale web má obrovskou sílu v tom, že umožňuje na něco navázat, něco propojit a vůbec se zamyslet a také uložit historické věci na více paměťových médií. Myslím, že tedy tato nahrávka patří nám všem. Franta se zmiňuje i o některých jménech. Jen pro připomenutí bych je zde uvedl:

Milan Houdek OK1ZV

Franta Kostelecký OK-RP173 později OK1UQ

Josef Kosař OK1JN

A tak nyní jasně chápu, že věta "Jsem tomu nesmírně rád, že jsem u toho byl a zažil jsem to..." v sobě obnáší něco úžasného. Ale poslechněte si onu nahrávku sami:

OK1FW vypráví o vzniku HAM sportu na Liberecku (část první) (*.wav 6 MB)

OK1FW vypráví o vzniku HAM sportu na Liberecku (část druhá) (*.wav 5 MB)

 OK1FW vypráví o vzniku HAM sportu na Liberecku (část třetí) (*.wav 5 MB)