Menu 73, aneb Jirka vše zařídil a postavil a my mu to jen kazili... 

Are you tired of keeping your Henry 8Ks within 1500 W levels?

Are you tired of key clicks, splatters and Cluster fueled pile ups?

Do you want to test yours skills rather than your equipment?

Want to check out if great performance could be achieved with small figureheads?

Then please let us introduce You the first but hopefully not last CQ WW CW Multi-Multi  QRP Team Effort of OK2RRR…

… The time has come to a change, let’s have a fun again!

Copyright OK2RZ

Vážení Hams. Je to zajímavé, ale Honza OK1MNV zjistil zajímavou anomálii. Jakmile se zde nic nepíše nového, tak návštěvnost prudce stoupá. A tak Vás ještě chvíli ponechám v tom krásném pocitu neznáma. Stále ještě nebudete vědět, že MM QRP je....(a nevykecám to). Také samozřejmě musíme vše ještě cenzurovat. Stalo se to zvykem na našich špičkových závodních pracovištích. Zkrátka nikdo nesmí vědět např. to, kdo obsluhoval stanici s nejlepším výsledkem OK na pásmu (a nevykecám to), současně nikdo nesmí vědět, že nám vzniklo nové špičkové contestové stanoviště s pracovním názvem "Ludmila". Kdyby náhodou jste se mne chtěli zeptat, kde to je, pak skutečně to nesmím vykecat. Mohu Vám však říci, že rád piji mělnické víno. Zrovna tak i naše účast pod OK2RRR byla též utajněna a tentokrát jsme vysílali z QTH "Brno". Že nechápete a chcete to upřesnit. No dobrá...konkrétně z Králova Pole. A tak existují tajná vysílací stanoviště:

Královo pole

Ludmila

Srub ( konkrétně Březina)

Slon (bílý)

Hliník

Zlato...

Panelák (Jožůf Ferůf)

Ale abych Vás více nenapínal. O nic nepřijdete. Budou zde fotografie, budou zde zvukové nahrávky, budou zde zaručené návody jak se to má (nemá) dělat. Skutečně nic nebude vymyšleno. Mohli bychom to definovat asi tak, že není nepravda co je pravda a je nepravda to co se jeví jako nepravda pravdy. Že to chcete vysvětlit. Tak to Vás pánové musím odkázat na našeho tiskového mluvčího, kterým v tomto případě je pan Bool. Ale dobrá, nějakou neopatrností již něco prosáklo. 

http://www.ok2kos.wz.cz/cz_soubory/fotogalerie_soubory/CQWW.html

Ale pojďme si to postupně rozebírat.... 

Hardware OK2RRR  

Personál

Výsledky 

Antény


Nezávidím expedičníkům.... 

Nikdy jsem nebyl na zahraniční expedici. Nikdy jsem netěžkal pořádný PA, nikdy jsem z něj před dopravou nedemontoval tranformátory a PA elektronky.... Musí to být hrůza. Zkrátka představa, že bych měl sebou brát ještě antény a další věci? Tedy to musí být věc. A proč jsem si na to vzpomněl? Včera jsem si vyndal pár věcí, které sebou beru na CQ WW (malá expedice do HHRR) . Dokonce sebou neberu počítač...ale pohleďte sami.

K tomu musím vzít ještě oblečení, spacák a jídlo. Původně jsem si myslel, že se to celé vejde do mé vojenské ALICE. Bohužel nevešlo. Jídlo se tedy bude muset koupit až v Ostravě a na přepravu mi vychází nejlépe starý dobrý kufr. Nejedu totiž autem, ale využiji služeb ČD ( budu tam za 5,5 hodiny ). A jízdenka? Neberte to - pouhých 400 Kč (je to nějaký tarif, kdy můžete cestovat 24 hodin po celé vlasti). A tak jsem při tom balení málem zapomněl na naše QRS skedy. Stačil však jeden pohled na Ionogram a bylo mi naprosto jasné, že to nemůže fungovat. Jsme v tom nevinně. Příroda nám připravila takové podmínky, že náš signál po OK nefunguje. Ale podívejte se sami.

Kritický kmitočet 2,5 MHz. Tak to se bohužel nespojíme.


 

Dlouho očekávané se stalo skutkem - OK2RRR on air.....   

Ano přátelé, neskutečné se uskutečnilo. Stojíme na prahu úplně jiného pojetí contestování. Zkrátka contestování pro radost. Zkrátka přínos radioklubu JdC světu. Už žádné trápení v contestu.... Samozřejmě "den před té", nebudeme prozrazovat jaká taktika nás na HHRR čeká. Jedno však je dnes už jasné. Vsadili jsme na moderní computerové metody, kde vše bude řízeno a kontrolováno "kolektivně". Je to novodobé pojetí kolektivismu, povzneseného do moderní doby. Pro zlepšení výkonnosti jsme dokonce doplnili tým o nové členy. Do programu N1MM je dokonce doplněna utilita, která bude kontrolovat stav našich antén. Světe třes se, to tu ještě nebylo.... Vše se zatím tají, ale malinko je možno "odtušit" z nového QSL lístku naší contestové závodní stanice. Z něj je např. jasné, jak si představujeme kontrolu násobičů. A tak ....ať žije vysílání "pod obojí", ať žije Multi-multi QRP. Myslím, že naše QSL lístky budou velice žádány.


Hamové = "blázni" a horolezci

Dostat něco na vrchol 30m stožáru - tak to je challenge. Kromě silných paží a různých podpůrných prostředků (jeřáb), to někdy chce i řádně přemýšlet. Ale podívejte se, jak Jirka RZ dostal tajnou zbraň ( pro 20m band) na vrchol stožáru. Jak jednoduché...Když někdo ví jak, pak je to legrace.

Podle testů se zdá, že tato anténa je oproti tribanderu  asi o 6dB lepší (alespoň tak to hlásí protistanice) HI. A pak že se z 5W nedá lehce udělat 20W. HI

 


 

Program N6TR (moje DOS verse) zemřel, ať žije N1MM....

Jo poslouchat se musí. Ještě nedávno jsem si myslel, že s DOS versí N6TR vydržím až do "konce". Náčelník OK2RRR však rozhodl (určitě správně), že v kategorii MM QRP musí být vše zesíťováno, s možností práce dvou vyhledávačů na jednom bandu. Pro uskutečnění tohoto plánu, jsem byl tedy donucen zprovoznit N1MM. Vše funguje včetně telnetu naprosto dobře. Většinou však jezdím závody bez podpory DXClusteru (jinak bych byl v jiné kategorii assisted). Přesto i tak při studiu manuálu se mi teprve začaly otevírat oči. Zkrátka mít možnost pracovat se dvěma  samostatnými přijímači dálkově nastavovanými a mít k dispozici mnou vytvářenou Band mapu...Tak to je o něčem jiném. Zkrátka HW podpora musí přinést ovoce. Přesto to bude chtít ještě vše domyslet a přebudovat závodní taktiky.