Pádlové antény - Paddle ant (  nový světově uznávaný termín )

Velikán našeho amatérského hnutí - Jožo Fero ( synovec Járy da Cimmermana ) děkuje všem odborníkům, že uznali jeho patent na termín "Pádlová anténa". Tento patent mu byl skutečně udělen dne 4.10.2006.

Prosazení tohoto termínu nebylo jednoduché. Připomeňme si to na některých obrázcích z archivu Joži Fera. Všimněte si, jak dlouhá doba uplynula od myšlenky k realizaci. Chudák Jožo Fero měl tento nápad ještě v letech, kdy měl plno vlasů.

Na snímku je Jožo Fero zachycen při konferenci na Hawaji, kdy se o svoji theorii tvrdě utkal s ruským vědátorem Roňou Rudakovem. Jo tenkrát ještě neuspěl.

Poslední obrázek je z pokusů o testování funkčnosti miniantény ( ta moc nechodí )

 

Nakonec však přesvědčil i tvůrce programu mmama je3hht, aby do svého programu doplnil speciální řešič a optimizér. Ale přečtěte si sami, co o anténě prohlásil.

インストールプログラムが起動しますので、インストール先のフォルダを自分の好みの名前(デフォルトに修正して「OK1IF」ボタンを押します。 ...

Pro ty, co neumějí japonsky, snad jen malý překlad poslední věty.

「OK1IF」ボ = Díky OK1IF a jeho obecným theoriím o "pádlových anténách" si dnes nejsem jist, zda můj program pracuje správně. ( Tímto bych chtěl poděkovat překladatelův Akademie věd, že mi s překladem pomohli )

Ano je to zde černé na bílém. Všimněte si, že Japonština byla obohacena o nový znak. Vidíte tam to pádlo?

Jak moje teorie působí na "normální" amatéry, je zřejmé z výrazu jednoho neznámého amatéra, při testování.

A jak vypadá "pádlová anténa" je zřejmé z tajného obrázku foceného z okna Joži Fera.

Ano, první úsek antény je 1m nad zemí a musí mít délku 21.123456m. Druhá část o délce 20.23456m musí být natažena do výšky 10m. Pouze tímto uspořádáním, lze zajistit onen zisk -12 dB oproti izotropnímu zářiči. Ještě snad poznámku, že toto uspořádání funguje jen se stromy Betula Pendula ( bříza bělokorá ).

PF 2007