Sotí šok......

Když jsem se někdy v roce 2008 seznamoval s programem SOTA, netušil jsem, kolik mi přinese radostí a zážitků. Zkrátka najednou jsem měl tu správnou motivaci se podívat do míst, kam bych se předtím těžko podíval. Samozřejmě jsem vnímal i takové rozporuplnné věci, jako je usílí vylézt na některou jednobodovku a nebo navštívit desetibodovku bez opocení čela. Ale tak jsem to i bral a opravdu mne to bavilo. Malinko jsem vnímal i to, že snaha po vysokém bodovém zisku  mne přiváděla většinou jen k desetibodovkám. Za cca 12 let působení mne sota program na benzínu a ubytování přišlo na cca 80000 Kč. Samozřejmě se to takto nesmí brát, protože jsem vlastně na mých cestách si realizoval i dovolené. Pokud se však zamyslím nad tím, že bych byl tak aktivní, jako stanice v čele, pak náklady by se vyšplhaly na stovky tisíc. Zkrátka SOTA se jasně zadrábkovala do našich životů a my jsme toho nelitovali. Proto i pro mne byl šok, když jsem se dozvěděl, že v OK se podle podmínky P150, vyškrtlo 783 vrcholů. Sice vznikly nové vrcholy, ale je jich jen 61.
https://ol1c.cz/
Když jsem si prohlédl torza sot, bylo mi jasné, že pokud budu chtít v tomto pokračovat, pak už to nikdy nebude takové, jaké to bylo. Byl jsem tedy rád, že v rámci RAH2020 jsem se rozloučil s tímto programem.

Co dál? Spojení rádia s přírodou se alespoň u mne osvědčilo. Nehodlám své QRP zařízení uložit ve sklepě a nepoužívat je. Nedostupnost blízkých sot však znamená, že nehodlám se za nějakou desetibodovkou vydávat stovky kilometrů. Tedy v Sotách vypouštím "závodní fenomén". Ale aby byl něčím nahrazen, budu se asi věnovat GMA.
https://www.cqgma.org//doc/GMA2015cz.pdf

Sbohem a šátečekSbohem a kdybychom se nikdy nesetkali
bylo to překrásné a bylo toho dost
Sbohem a kdybychom si spolu schůzku dali
možná že nepřijdem že přijde jiný host

Bylo to překrásné žel všecko má svůj konec
Mlč umíráčku mlč ten smutek já už znám
Polibek kapesník siréna lodní zvonec
tři čtyři úsměvy a potom zůstat sám

Sbohem a kdybychom si neřekli už více
ať po nás zůstane maličká památka
vzdušná jak kapesník prostší než pohlednice
a trochu mámivá jak vůně pozlátka

A jestli viděl jsem co neviděli jiní
tím lépe vlaštovko jež hledáš rodný chlév
Ukázalas mi jih kde máš své hnízdo v skříni
Tvým osudem je let mým osudem je zpěv

Sbohem a bylo-li to všecko naposledy
tím hůře mé naděje nic vám už nezbude
Chcem-li se setkati nelučme se radš tedy
Sbohem a šáteček Vyplň se osude!


Tento text byl zkopírován ze serveru: https://www.cesky-jazyk.cz/citanka/vitezslav-nezval/sbohem-a-satecek-sbohem-a-satecek.html#ixzz6U3eHYZUW

Samozřejmě je to Vítězslav Nezval


A tedy - Král padl, ať žije nový král GMA.