Poslechové zkoušky QCX mini při HNY contestu

Jak už jsem říkal, provedl jsem úpravu NF filtru a přeladil jsem ho cca na 500 Hz. Měl by mít šířku cca 200Hz (asi na 6dB). V HNY contestu je tedy možno otestovat, jak rádio je odolné a jak se vlastně chová.

Test 500Hz QCX mini.mp3

Kdo to má v uších, tak jasně pozná, že věta bráchy: "Člověče, to snad je lepší jak můj Kenwood TS590SG", není daleko od pravdy. Obrovská odolnost (rádio není vybaveno AVC), vynikající potlačení nežádoucího postranního pásma, vysoká citlivost, plno vynikajících funkcí. Zkrátka nekupte to za ty peníze HI. Už to rádijko provozuji cca týden, ale stále mne fascinuje svojím profi vzhledem a krásnou velikostí. Na miniporadě jsme vyhlásili s partou profesorů střední odborné školy telegrafické projekt SoFort. Co to je? Libor OK1DU kdysi vyhlásil, že je "skoro" reálné udělat všechny soty. Na rok 2021 jsme vyhlásili plán, že zdoláme všechny soty v západočeském kraji (moc jich není) a také všechny soty v JH kraji.

Projekt SoFort (Soty 40m) bude mít tři části:

Část 1:
Část 2:

Program SoFort vlastně zaručuje práci na sotách "De Lux". I při špatných podmínkách se předpokládá "pile up" provoz.

Část 3:

Protože Libor OK1DU je horolezec, plánujeme i návštěvu takových GMA a skal, kde asi moc Hams běžně nevysílá. Pravděpodobně vznikne i speciální diplom "Skály české republiky". Není to jednoduchý projekt, zvláště pokud má být provozován na KV. HI  Testovací provoz nového diplomu zkusíme pravděpodobně již letos na jaře ze Suchých skal (bude možné i na 80m pásmu). Pochopitelně Libor bude mít sebou podpůrný tým, který mu pomůže natáhnout ze skály anténu.

Libor OK1DU při výstupu