RAH2021 po stopách desítkových sot....

RAH znamená Radioamatérská Dovolená. Kdysi jsem ji zavedl jako protiklad naší SRH (Summer Radio Hikking). Vždy to byla dovolená velké party, kde se zúčastňovaly i naše přítelkyně a manželky. Bohužel doba Covidu velí k používání rozumu a tak jsme  v roce 2021  jeli jen čtyři.

Libor OK1DU
Josef OK1USP
Jana OK1JVF a já.
Abychom se nemuseli starat o noclehy a jídlo, byl tentokrát zvolen Hotel Churáňov. Nic jsme dopředu neplánovali a tak vlastně vše vznikalo živelně.


1. Den - Sota Javorník JC024


Po zavodnění, pokračujeme směrem na Menhiry pod Javorníkem.


Zatímco Jana odpočívá u studánky, pokouším se s Baofengem domluvit s Vláďou OKIVU (mód F2 FM). Záznam mého signálu v Plzni je zde:

OK1IF.mp3

Mezitím přijíždí i druhá parta. Kluci vylezli na Javorník a budují vysílací stanoviště. Bohužel Baofeng ukázal své kvality v silném poli a tak bráchu slyším 59, ale on mne vůbec (na vzdálenost 2 km).


Musím se vyfotit s mým oblíbeným spisovatelem (Karel Klostrmann)

2. Den Sota JC126 Knížecí Stolec

Sota je kompletně umístěna ve vojenském prostoru. Dostupná je tedy legálně jen v sobotu a v neděli.Příroda je zde opravdu "divoká".Při zpáteční cestě se stavujeme i na Soumarském Mostě.

Z nostalgie jdeme i na GMA Přilba (bývalá sota)3. Den Sota PL091 Spálený a PL015 KřemelnáPři cestě na Křemelnou jdeme pozdravit i "Doktora Šumavy", v jeho už rozpadlé vile.

4. Den Poledník PL007

Prášilské jezero


Kdo zažil Poledník po Kyrilu, ví, co zde bylo. A nyní stav po dvaceti letech. Nádherně nastartovaný nový les.Na Poledníku probíhají rekonstrukce. Pozor je uzavřeno i nouzové nocoviště.

5. Den PL004 PlesnáJezero LakaPo večeři nás navštívili i kamarádiZ leva: Libor OK1DU, Jana OK1JVF, Milan OK1IF, Josef OK1USP, Standa OK1HCD + Věrka XYL, Josef OK1BJH + Marcela XYL.

6. Den Libín JC015 a Letohrádek u Netolic7. Den

Zde Libor a brácha šli na další sotu Boubín JC002, kdežto my s Janou jsme šli po stopách "Obra Šumavy - Seppa Rankla"
Uteklo to velice rychle, ale bylo to pěkné. Chtěl bych zvláště poděkovat Liborovi OK1DU, který nás přibližoval autem k sotám (a pil někdy i limonádu HI). Jsme nesmírně rádi, že naše sotování je vždy doloženo fotografiemi našich výstupů (některým stanicím toto chybí HI).
Ať žije SRH 2021, které bude startovat 10.7.2021.