Co je to KKT (Klub Kultivace Telegrafie)?

Už jsem si několikrát postěžoval, že nějak v průměru stárneme. Nedomnívám se, že by "rychlý HAM mód" přispěl ke kultivaci našeho koníčka a kultivaci hlavně HAM spiritu. Ví někdo z mladých co je to HAM spirit? Rychlým HAM módem myslím to, že si někdo bez hlubších znalostí udělá tahák na zkoušky, koupí si vysílačku a začne jezdit a bourat země DXCC módem FT8. Co z toho může vzniknout? Bude ten nový člen propojen do té báječné komunity členů společenství ctící HAM spirit? To jsou těžké otázky a ani se v tom nechci babrat.

    Občas se objeví někdo, kdo z nostalgie se chce naučit CW. Jen v naší oblasti liberecka, jsem těchto pokusů v poslední době zaregistroval cca 5, kde 3 se uchytily a vznikli noví CW koncesionáři. Někdy je zápal pro věc veliká, ale kde nic tu nic. Ale vraťme se k CW. V poslední době se začínají objevovat "divné" CW signály, kterým já říkám "patlalské". Je to rádoby morse signál, kde však se nedodržují principy Morse.
Mají noví operátoři zpětnou vazbu? Unesou to, když jim někdo vyčte špatnou čitelnost? Ale buďme upřímní, někteří z nás tu CW dělají již 55 roků a stále to někdy není ono. Začínají se nám třást ruce, přestáváme dobře slyšet...(i s těmi YL už to není ono) HI. Přesto většina z nás ví, jak správná MORSE má znít. A to je ono. Zkrátka chceme pomoci v kultivaci morse kódu v podobě CW. Proto ten klub KKT.

Jak se mohu stát členem?

Nikdo nevede evidenci členů. Členem se stává každý (dočasně), který se ozve na skedu v ??? na kmitočtu ???? kHz. Tam si běžně povídáme co nového a jako spojovací článek říkáme stav počasí (to jen pro netechniky, nezávodníky..). Pokud je známa jeho Email adresa, pak po skončení skedu dostane Bulletin KKT . Ten bulletin je číslován podle datumu. Tedy např.
Bulletin KKT c. 21092021
Např:

https://voca.ro/137a9KKlaa5o

Výše uvedený odkaz bude za 30 dní nefunkční a tak zde uvádím to samé ještě jednou:

Bulletin KKT c. 21092021

Upozorňuji např. na to, že v tomto bulletinu je důležitá informace o majáku MIB. Ten, kdo jezdí přes OK0BC, tak ten se ji nikdy nedozví HI.

Životnost bulletinu je pouhých 30 dní. Většinou se jedná o přímou nahrávku nějakého člena. Pokud pochází ode mne, pak je dělána na špičkovém TCVR QCX mini za cenu 55USD, s anténou NVIS a bez AVC. Poslechem bulletinu si můžete zkontrolovat i to, jak na tom jste.

POZOR:

Klub KKT není určený pro úplné začátečníky. Tedy podmínka je ta, že zvládáte bez chyby alespoň tempo 22WPM (110 zn/min). Náš cíl je ten, že naše signály pokud možno budou čitelné bez problémů na automatických dekodérech CW (to má dnes zabudován snad každý nový TCVR). Pokud se nám podaří tak kvalitně a rychle vysílat, pak i fone amatér po zapnutí automatického dekodéru si nás bude moci poslechnout. Možná pak se nad tím módem CW zamyslí a......To bychom si opravdu přáli.
Pro úplné začátečníky je ustanoveno naše Střední odborné učiliště telegrafní HI. Tam jsou učitelé ochotni s Vámi navazovat i spojení tempem 12 WPM (60 zn/minutu). Samozřejmě individuálně.
No toť vše.

PZ (Ptákovinám Zdar)