Novinky ze setkání Kozákov 2011.....

"Jo to bývaly časy", říkávala naše babička. "V každé vesnici byla odbočka Sokola, nebylo mladého děvčete a kluka, kteří by nechodili do Sokola". Sami jsme se skládali, abychom si postavili ve vesnici sokolovnu. " Jo Všesokolský slet, to byla paráda". No můj vnouček je dvouletý. Za 8 roků (jestli se toho dožiji) mu budu říkávat. "Jo to byly časy. Jen v Liberci jsme měli 4 kolektivní stanice". "Měli jsme svůj radioklub a scházeli jsme se 2x týdně", jo setkání v Holicích, to byla paráda." Necítíte v tom tu analogii? Rozdíl mezi Sokolem a rádiem je však jasný. Můj táta ještě v 60 letech svého života udělal přednos tak, že chodidla měl výše jak hlavu. Já už to nikdy nedokázal, ale určitě  jsem uměl lépe morseovku. Quo Vadis HAM sporte?
Většinu z nás však vývoj HAM sportu snad vůbec nezajímá. Proč bychom potřebovali mladé? Ale nechme přblbých úvah. I ti největší odpůrci "No morse code" dnes již vidí, že ani toto opatření nezajistilo další přísun Hamů. Ona totiž nám pod vlivem našeho "kapitalismu s českou tváří" asi zdegenerovala ta hlavní myšlenka. Ten Ham Spirit. A tak se setkání přeorientovala na "Slet důchodců se zájmem o počasí via rádio". Toho samozřejmě využili i podnikaví obchodníci. A tak se ve stáncích objevuje i nové zboží - hůlky. Dokonce i plno DVD s novou tématikou - Porno. Ale nechme komentářů a podívejme se na pár fotografií.


Tak bylo tam hodně lidí? Dnes na počasovém kroužku jsem slyšel i názor náčelníka. "A těch aut, co tam bylo".

Ale pojďme zavzpomínat. Co takhle např. Kozákov před 10 roky:

Kozákov 2001:

Tak už je Vám jasné to Quo Vadis? Naštěstí však existuje plno krásných věcí, které bude Kozákov znovu a znovu připomínat. Jen namátkou:Omlouvám se, ale ta "radioamatérka" OK1JVF se mi strašně pletla do záběru.