Pípák? Co to je?

V rámci hraní s PICAXE vznikl i projekt "Pípák". Asi ta prvotní myšlenka byla vyprovokována expedicemi SRH (Summer Radio Hikking). Ačkoliv se expedice zcela pravidelně uskutečňuje v srpnu, nejsou vždy ranní podmínky pod stanem optimální. Pokud se probouzím, pak mne vždy jako první zajímá, jaká je venku teplota a jaká byla minimální přes noc. Z tohoto požadavku pak vzniklo něco, co toho umí ještě daleko více.

 Návod je zde

Ačkoliv funkční model existuje již více jak dva měsíce, nebylo nikoho, kdo by to zabudoval do nějaké krabičky. Nakonec se odhodlal brácha OK1USP a celek zabudoval do krásné čínské krabičky rozměrů 45x45x18 mm. Zatím v prototypovém provedení na universálním tišťáku.

Pokud by někdo měl pocit, že to musí mít a nechce se mu programovat, pak se ozvěte. Cena naprogramovaného procesoru vychází cca na 150 Kč. Samozřejmě si řekněte, jakou značku v majákovém módu chcete použít (může to být třeba i MOE pro foxoring). Uvítal bych i to, pokud by nějaký šikula navrhl tišťák HI.

Změny v zapojení "Pípák"Omlouvám se zvláště Tomášovi, který navrhl perfektně tišťák. Bohužel byli jsme nuceni provést několik dodatečných změn. Vše je zřejmé ze schematu.
Návod je ZDE: