Co je slyšet u verse Shift Keyeru V1.1S při přehřátí PA tranzistoru?

Pro lepší pochopení funkce ochrany PA tranzistoru před přehřátím, jsem tento stav nasimuloval. Na níže uvedené nahrávce tedy máte nahráno to, co operátor uslyší ve sluchátkách (samozřejmě se to nevysílá ven).

1. Při dávání výzvy měl chladič teplotu 68,3C. Tedy více než 62C a více než 66C. Nastává tedy jen upozornění operátora, bez jeho omezování.
2. Upozornění se provede trilkem, který říká, že teplota je vyšší než 66C. Trilek je vyslán před návratem do hlavního volání výzvy, případně každé 3sec, pokud operátor nemá spuštěnu výzvu a nevysílá.
3. Operátor se chtěl přesvědčit, kolik ta teplota je a tak v době čekání stiskl čárku. Jako odpověď dostal teplotu 68,3C
4. Mezitím se teplota snížovala a tak od trilku se změnila jen na jeden tón, což upozorňuje na teplotu vyšší než 62C, ale nižší jak 66C.
5. Operátor se chtěl opět přesvědčit, kolik ta teplota je a tak stiskl čárku, dostal odpověď 63,5C.
6. Na nahrávce není nasimulován stav vyšší teploty než 70C. Pokud by taková teplota nastala, zablokuje se vysílání na 30sec a do sluchátek je vysíláno pípání (samozřejmě přijímač by fungoval a bylo by slyšet vše z pásma). Pokud by teplota poklesla za těch 30sec pod 70C, pak by operátor měl opět šanci zavysílat i když by byl opět obtěžován trilkem. Pokud by teplota nepoklesla pod 70C, pak by vysílání opět bylo blokováno na dalších 30C.

Přehřátí PA tranzistoru.mp3