Dolní propust pro RM60CH (čínský Rockmite pro pásmo 5MHz)

Pro návrh dolních propustí existuje veliká spousta volných programů. Sám používám program pro Android s názvem Analog Electronic Toolbox free. Můžete si ho stáhnout z Obchod Play. Pokud pomocí tohoto programu navrhneme dolní propust, pak dostaneme např. toto:Pro indukčnost 1,78uH pak vychází na červeném Amidonu (T37-2) cca 21 závitů drátem cca 0,35mm.

Je to pochopitelně navrženo pro výstupní impedanci 50 Ohm. Potlačení je pak následné:Myslím, že s oscilátorem by neměl být problém a použijte hodnoty děliče jako pro pásmo 40m. Sám pak používám plynulé ladění v rozsahu 5353,5 MHz až 5354,2 MHz a to pomocí obvodu již dříve zde popsaného (Platí pro krystal dodaný Ondrou OK1CDJ z jeho Hamshopu).

Tune keyer V1.1T

Je však otázkou, zda je pro tak malé rozladění to nutné a zda nestačí

Manuál Shift Keyer V3.1

Musíme si uvědomit, že při plynulém ladění jsme schopni se přesně naladit na protistanici, která třeba vysílá na kmitočtu 5353,85 MHz, ale bohužel při příjmu jsme schopni ji slyšet s maximální výškou zázněje jen 350 Hz. To je daň za tu malou přeladitelnost. Přesto mi to nevadí a považuji to za výhodnější, než volat těch 350 Hz vedle. Tedy přeji hodně úspěchu se stavbou. Pro ty, co nezvolí cestu s krystalem, znovu opakuji:

QRP volací kmitočet v pásmu 60m byl stanoven na 5353,5 KHz