Testy SELIE 2

Tak jak byl slyšet maják?  

Díky za všechny reporty, které jsem dostal. Bylo to velice zajímavé a tak ( kromě SMS zpráv ) jsem vše dal do jednoho souboru a který si  můžete přečíst zde:

REPORTY

V sobotu jsem ještě krátce zapnul FT817 a nastavil výkon 0.5 W. Pak jsem sedl do auta a odjel cca 25 Km od Liberce ( Turnovsko ). Tam jsem v lese natáhl 42m drátu ve výšce 1.5 m a bez přizpůsobení ( výstup Selie je zatím nastaven na 30 Ohm ) jsem poslouchal signál FT817. Bylo to nádherné a pípalo to 559. Kdyby tam byl nastaven výkon 3W, pak by to bylo úplně dokonalé. S tím jsem spokojen a už se nebojím odjet do Šumavských hvozdů, kde v lese dvoumetr přestává fungovat.

 

Selia leží na zemi. 

Doma jsem pak porovnával " na ucho " signály slyšitelné na FT900 s CW filtrem 250 Hz a ten samý signál na Selii. Jak to dopadlo je možno vysledovat 

ZDE ( zvuk 58 KB )

Jak lehce probíhají spojení na Selii je možno poslechnout zde. Jak se vám líbí CW filtr? Ani se nechce věřit, že je vytvořen pouze jednou indukčností. Všimněte si prolézání silných BC stanic z kmitočtu 3995 KHz. Selia tam má sice odlaďovač, ale ten signál je podle S metru 59 plus 50 dB. Zřejmě kvůli tomuto negativu bude přidána ještě jedna propust na vstup s předzesilovačem 5 dB s BF245.

QSO SE SELII ( zvuk 98 KB ) ( vysílám na ruční klíč HI )

Spektrogram mi poslal Láďa OK1LV a je zde:

Spektrogram:

Ještě jsem zpracovával technická data. Z těch zajímavějších parametrů např: stabilita při teplotách 3C až 30C lepší než 100 Hz. Odběr RX 13 mA. Hmotnost bez baterií 360g. Účinnost PA větší než 68 procent...atd. To však není konečné a ještě se bude měnit.

 

Jak slyšel maják Tomáš OK1DXD v Praze?

Nic jednoduchšie.... To mlaskání vylezlo komprimací z wav do mp3 ( chtěl jsem to co nejvíce zkomprimovat ) a nepatří tam HI.

ZVUK Majáku (181 KB )