Další stavebnice z Číny?

Napsal mi ze Slovenska Matúš (13 let radioamatér) a ptal se mne na názor kolem nového QRP zařízení z čínské produkce - CRK-10.Zapojení CRK-10

Můžete si ho objednat na stránkách: 
http://www.crkits.com/

Co ke schématu říci?
Jak praví jedno pořekadlo, když dva dělají totéž, není to totéž. Až nápadně to vše připomíná známou stavebnici RockMite od Small Wonder Labs. Nemá cenu zde toto jednoduché zařízení rozebírat. Čínský konstruktér zapomněl na několik věcí:

1.   Rockmite je plnohodnotný dvoukmitočtový TCVR. Jeho pomocná funkce "revers" nám toto umožňuje, ale současně nám dává nástroj na rozpoznání, zda nás náhodou někdo nevolá o 2xoffset kmitočet vedle. Tedy nejsme zde schopni rozeznat, zda slyšitelný zázněj je ten pravý a nebo falešný.
2. U toho CRK-10 jsou oproti RM na vstupu dva Xtaly, ale opět chybí attenuátor. Prosím uvědomte si, že ani toto opatření vám u směšovače s NE602 nepomůže. Zkrátka intermodulační produkty z pásma tím neodstraníte. To můžete eliminovat účinně jen vhodným attenuátorem.
3.   V přijímací větvi chybí jakýkoliv filtr. Tedy zkuste si najít nahrávky CRK-10 na youtube a hned je Vám jasné, co je zde ošizeno.
4.   Oproti tomu však Čína deklaruje výstupní výkon 3W. To je oproti RM opravdu výhodné.
5.   Z ukázek na youtube je vidět, že klíčovací obvod je i s pamětí, na rozdíl od originálu RM, kde pokud chcete klíčovací paměť, tak si musíte od N0XAS zakoupit obvod jiný (asi 8USD).

Manuál je zde: