Co je to pravověrný amatér - aneb stal se ze mne elitář a nebo pokračovatel tradic. Proč nemám rád "knedlíkáře"... proč  se náš koníček  nemůže stát masovou záležitostí, proč nemám rád taky amatéry tlachače.... čím se vyznačuje tlachač ( nechce se něčemu učit a chce vše dosáhnout cestou nejmenšího odporu bez vlastní námahy..). Proč většina tlachačů je rekrutována ze CB. Proč ČRK zastřešuje i tlachače..... Pošlapeme tradice našich otců..... Proč bandy CB zejí prázdnotou...

To jsou jen některé z myšlenek, které se mi poslední dobou honily hlavou. Další vývoj HAM sportu přece nemůže pokračovat v rukou lidí, kteří pro to nechtějí nic udělat.... Zatím pro většinu libereckých HAMů není tento problém zásadní.. Mne však začíná být jasno. Abych neurazil ty, kteří mají kořeny někde jinde než my, ale učí se, snaží se, studují......

Rozdělil jsem amatéry na Pravověrné a ty ostatní.... Všimněte si, že pro mne dělítko mezi Pravověrné a ostatní není v CW ano či ne, ale v určitém přístupu.

A jak slavili konec roku pravověrní?

To najdete ZDE 

Poznámka autora: Na přiložených fotografiích není vyfotografován ani jediný tlachač. Taky tam nejsou některé osoby z řad bývalých pravověrných, kteří se časem přeměnili na tlachače.

Pozn: Jde samozřejmě o silvestrovský žert. žádní tlachači ani pravověrní neexistují a všichni jsme členy ČRK.


Tak jsem se rozhodl OK1IF = nový člen ČAV.

K čemu?    Kampaň kolem sjezdu ČRK mne vůbec neoslovila. Šlo o "hledání" bez jakéhokoliv rozmyslu. Zkrátka naivní pokus něco převychovat ( rozložit, upravit...). Přitom každý z nás je opatrný k jakýmkoliv "výstřelům z Aurory". Totální rozklad by znamenal asi ránu posledním OK hamům. S tím jsem nemohl souhlasit a vždy jsem to dával veřejně najevo.  Současná iniciativa kolem ČAV mne však oslovila silně. Možná to bylo způsobeno i větším množstvím volného času kolem vánočních svátků. Pozorně jsem poslouchal komunikaci našich nových přátel - operátorů třídy D. S hrůzou jsem zjistil, že jim skutečně jde jen o některé selektivní výhody. Komunikace skutečně připomíná "tlachy" na CB. Snad jen s tím rozdílem, že jim do toho nikdo neříká každých 5 sekund "brejk". Dost mne to otrávilo. Představa, že tímto směrem se bude nadále rozvíjet HAM rádio, mne přesvědčila o tom, že musím osobně i něco udělat pro to, aby odkazy našich předků nebyly pohřbeny. To co vzniká kolem ČAV, to je něco nového. To co má naději na život. Něco u čeho bude působit "samoopravný" proces. Něco, co má dost času na to, aby nebylo ovlivněno "rychlokvašením". A tak jsem se stal novým členem ČAV.