Co nám dal ( a vzal ) rok 2005, co bude dál... 

Asi každý z nás o tom přemýšlel. Naše názory jsou asi různé. Mého přítele Jožu Fera však strašně moc mrzí, že stále ještě existují "moralisté". Ale co si o tom Jožo Fero myslí? A prosím nekamenujte ho...

Na tomto místě dnes byla narážka na určité pro mne nepřijatelné formulace na stránkách ČRK. Zkoušel jsem, jestli ČRK komunikuje se svými členy. Na základě mého dopisu jsem dostal pro mne uspokojivou odpověď. Proto jsem ze svého webu tuto část odstranil.

Jak se loučí s rokem 2005 liberečtí hamové?

Úplně stejně jako jinde. Zkrátka při pěkném posezení a popovídání. Letos jsme však nechtěli dělat "mega" akci. Zkrátka termín jsme nechali na běžné úterý, přesně jak jsme z našich BP ( beer party ) zvyklí. Atmosféru asi nejlépe přiblíží fotografie:

Zprava OK1SFW ( Ferry ), Martin OK1ZOO, Veronika OK1KFQ

Zábava se pomalu rozjíždí. Martin OK1ZOO zakládá nové radioamatérské uskupení ČAP ( českomoravští amatéři posluchači ). Prý nejekonomičtější seskupení s kumulovanou funkcí předsedy, místopředsedy, členstva, tajemníka, ekonoma a QSL managera.

Zprava OK1JAM a Vašek OK1U?? s jejich XYL

Zprava Veronika OK1KFQ, Vláďa OK1DXB, Slávek OKFGB, Milan OK1IW

Detail naší nejmladší radioamatérky. Pro neznalé - radioamatérka se pozná podle toho, že má před sebou TCVR s anténou.

A tak jako každý rok, přichází "zlatý hřeb" večera. Soutěž v pojídání " Fontánské mísy pro dva". Pravidla jsou jednoduchá. Co nejrychleji ve dvojici toto jídlo "zlikvidovat". Na tácu ani talíři však nesmí zůstat ani kousíček. V posledních dvou ročnících s obrovským náskokem vždy zvítězila dvojice Martin - Veronika. A tak pozor....Start.

S lehkostí šampióna se soutěž rozjíždí. Záběr z druhé minuty.

Minuta čtvrtá však jasně naznačuje, že v letošním ročníku Martin mnoho netrénoval.

Ale copak je Martine? Nechutná? Martin nám vysvětluje, že loňský rekord asi nepřekoná. Zřejmě je to dáno tím, že číšník nezvládá přísun kofoly. 

Ale co to? Kofola je doplněna. Martin letos taktizuje. Poukazuje na to, že ho nesmírně mrzí, že existují na tomto světě lidé, kteří mají o vánočních svátcích hlad. Vzpomněl si i na amatérské bezdomovce. Všichni mu jeho myšlenku schvalujeme a rozhodujeme, že i v letošním ročníku soutěže je jasným vítězem. Jeho talíř poskytujeme jednomu neznámému amatérskému bezdomovci.

Zleva - OK1MQ a OK1IW - hlavní rozhodčí soutěže při rozhodování.

S tímto rozhodnutím souhlasí i členové komise ( zleva) OK1JVF Jana a OK1IHG Hanka.

Veronika se při soutěži "vydala" ze všech sil.

Jak bylo rozhodnuto, tak bylo i provedeno. Komise povolává jednoho hladového radioamatérského bezdomovce a předává  mu talíř k "dojetí". Všem nám ukapávaly slzičky. Bédovi skutečně chutnalo. Pak mi "došly" baterie. Z tohoto důvodu jsem bohužel nemohl nafotit další účastníky, jako Fandu OK1FW s XYL, Marcelu, Petra OK1FHG a další...