CQ WW SSB s 5W a na 160m? - Pozor pouze pro silné osobnosti 

Člověk má ve svém životě zkusit vše. Alespoň jednou... Myslím, že účast v kategorii SSB a QRP v pásmu 160m již nikdy nezopakuji.

Proč?

Většinou si je člověk vědom toho, že 5W je skutečně málo. Ale na 160m to platí dvojnásob. No poslechněte si z čeho se skládá aktivní čas.

Volání na HA8BE (wav)

A proč to na 160m nějak nejde? No musíte si uvědomit, že převážná část slyšitelných stanic používá výkonu více než 1 HP. Přitom 160m band se občas chová tak, že nám kolmo vyslanou vlnu nevrátí HI. Někde se to tam sežere...HI Ale zkuste se podívat na typické ionogramy z doby závodu.

Začínáme- jo kdyby to takhle fungovalo...

2.15 UTC - ještě lepší, daří se mi udělat QSO s VY2ZM

4.00 UTC - Tak a začíná to být bledé

19.30 - ani se nedivím, že se nikam s 5W nedovolávám

23.00 A honem, musím vybouchat nejbližší okolí. Dělám Pavla OK1DRQ. Asi neví jak vypadá ionogram a tak se ptá: "Dnes ale nejedeš QRP"? No zkusím mu odpovědět dodatečně. Ano Pavle jedu s 5W a že jsem silný v Plzni je dáno těmito specifickými podmínkami.

Tak při takovém ionogramu si klidně mohu jít lehnout. Šetřím síly.

Zkrátka, podmínky nám moc nepřály. A tak jen tiše závidím BIG GUNS, že alespoň občas udělají nějaká spojení.

A jak jsem se spojoval já, když to chodilo? Poslechněte si sami... Nádhera.

QSO s LY2IJ (WAV)

A tak alespoň pár zvukových nahrávek:

OK5W    OK1TP & OK1FHI ( tak tady je praktická ukázka rozdílu výkonu řádově 10 dB, dovedete si tedy představit, jakou díru do světa jsem vytvářel s ještě o 13 dB slabším signálem?)

Závěr:

Přiznám se bez mučení. Bylo to hrozné. Chtěl jsem jen překonat český rekord. Zda se to povedlo uvidíme. A kolik jsem toho udělal?

http://lists.contesting.com/archives//html/3830/2006-10/index.html

A jak jsem to tak mohl vydržet? Přiznám se bez mučení. Janička mi podávala speciální stravu zvanou JVF-LSD ( Janys Victory Food - Low band System Drugs ). No schválně, poznáte co bylo hlavní složkou? Samozřejmě CELER pánové CELER. 

OL4W při konzumaci stravy JVF-LSD - Závodní lečo

Janiny návody na přípravu  máte  ZDE