Diplomy, akce, ...náš amatérský svět, pohled na amatérský svět "z boží milosti" 

Už jsem zde několikrát psal o různých diplomech. Většina z nich se někam založí a.... Nevím jaký smysl bude mít ukazování diplomů mým vnoučatům. Asi je to nebude zajímat. Ale přeci jenom jsou diplomy a "diplomy". A takový "diplom" přišel včera. Sice s dvouročním zpožděním, ale přeci. A tak se pokochejte se mnou. Dokonce se mi i vybavuje, jak vznikl. V té době jsem měl HAMSHACK ještě v "dětském pokoji". Bohužel, jak už to bývá, přijeli vnoučata. Musel jsem se uklidit do obyváku. Vyndat anténu a přesunout ji do jiného okna. Protože se mladí večer chtěli dívat na televizi, rozhodl jsem se, že tentokrát pojedu 14 MHz. A najednou..HI

A co náš amatérský svět? Většina neporozumění v obci amatérské, mne nesmírně mrzí. Nejsem zastáncem "tvrdých" opatření a času změn, za každou cenu. Vždy až do poslední chvíle se domnívám, že vždy se jedná o nedorozumění. Přiznám se však, že u některých HAMů je jejich "křečovité" přesvědčení o správnosti jejich jednání nad mé chápání. S takovými skutečně asi nemá smysl komunikovat. Nikdy jsem však v minulosti, ani nyní adresně nepsal, že jsou "volové", "zmr..", "samozvaná elita"... a další.Tento slovník je mi cizí a vždy se domnívám, že jde jen o neporozumění. Pokud však u někoho dospěji k závěru, že se s ním nedá domluvit, pak i tak s ním komunikuji, pokud se chová ke mně slušně. 

A nyní k základní věci. Jak všichni ví, existuje zde sdružení ČAV. Je na každém z nás, zda nás oslovuje, či ne. Zda jsem přesvědčen, že amatérskému hnutí prospívá, či nikoliv. Možná byste se divili, ale i ti, kteří občas "ujedou" a prohlásí něco o tom, že se někdo prohlašuje za elitu, v určitých bodech s hnutím ČAV sympatizují. Vždy jde jen o to, se skutečně zamyslet a pohovořit si. Z mé osobní zkušenosti však skoro vždy největšího pohrdání a téměř nemožnosti domluvy, lze pozorovat u těch hamů, kteří byli a jsou "úspěšní". Z jejich pohledu je však v kapitalismu typu Česká republika "úspěšnost" posuzována podle vzniklých statků, rozsahu a funkce firmy... Možná je to i správné. Oni ve svém boji o "úspěšnost" zažili spousty věcí. Zažili i různé soudy, podrazy, jiné než gentlemanské dohody....Možná je to i dosti poznamenalo. Své zkušenosti přenášejí i do našeho koníčka a podvědomě se snaží svoji úspěšnou kariéru a své manažerské schopnosti využívat i zde.

Ale vraťme se k základu věci.

Náklady na QSL službu jsou vyčísleny nějakou částkou..... ( tuším v roce 2004 asi 310 Kč na člena ). Existují určité dohody, které platí. Víte, dnes se dokonce cení dodržování i ústních dohod. Zkuste na svého zahraničního partnera po ústní dohodě provést něco, co je s tím neslučitelné. Okamžitě se dostanete na black list a končíte jako podvodník, neseriózní partner... Ale pokračujme. ČRK z "boží milosti" je nástupcem bývalých majetků. Dokonce někteří členové ČRK to všude prezentují, jako svůj největší úspěch ( ano je to úspěch, ale raději bych o tom ze skromnosti nemluvil nahlas ). V rámci ČRK se tedy provozuje i QSL služba. Vše OK a zaplaťpánbůh, že něco funguje a to dokonce docela dobře ( vyjímky budou vždy - včera jsem dostal lístek pro OK1ADM HI ). Nyní však někdo prohlásí, že QSL pro nečleny bude daleko vyšší než pro členy. Kdyby to bylo 50 Kč, pak se to dá ještě pochopit. Tak a "babo raď". Má si zbytek nečlenů ČRK zařídit svoji QSL službu? Tak to sami uznáte, že je asi blbost. To bych pak mohl také "z boží milosti" požadovat na ČRK, ať mi přeposílá peníze, které má "z boží milosti". Co v tom případě tedy udělat? To, co je jednoduché - jednat. Tedy sdružení ČAV celkem logicky píše dopisy na ČRK a snaží se o tomto problému diskutovat. ČRK však nereaguje na některé dopisy vůbec, na některé úplně opačně, než co předpokládá jasná logika. Přitom si musíme i uvědomit, že "z boží milosti a našich příspěvků" si může ČRK dovolit několik placených pracovníků. ( Změnu můžeme prosadit až na dalším sjezdu ).

Fakt nechci pomlouvat a vytvářet ovzduší nevraživosti. Ale z ČAV odchází dopis a návrh smlouvy:

http://www.c-a-v.com/content.php?article.364

Dopis předsedy ČRK ( fakt nevím, jestli to psal Jaromír sám, či se o jeho obsahu s někým radil - zápisy z porad jsou totiž k dispozici asi až za měsíc a stejně se z nich nedozvíte, jak kdo hlasoval ). Tak a co dál...

Někdo se někomu jinému vysmívá a absolutně nebere jeho jasné argumenty. Existují tři možné způsoby jak dál:

Možná, že někdo rozumný čte i tyto stránky. Prosím radu "ČRK", zda by ještě jednou nepřehodnotili svůj postoj k této otázce. Možná by se na to mohli podívat i z hlediska "boží milosti". Možná by se na to mohli podívat i z hlediska "neprůhlednosti financování ČRK". Nebo se mýlím? Je to financování průhledné jako např.

http://www.ebanka.cz/tran_uct/1883291001.html

Poznámka: 

Veřejně přiznávám, že jsem doposud členem " ČRK" a současně členem "ČAV". I nadále se domnívám, že v určitých otázkách musíme najít společnou řeč. Z původního fejetonu byly určité věci vypuštěny.