Geocaching? Jak jsem se vydal po stopách Adventure Cache 

Zakoupením přístroje GPS se Vám začnou otevírat další a krásné možnosti turistiky. Sám jsem vlastnil GPS již od roku 1996. Vždy jsem však snil o něčem, co má v sobě i mapový podklad a hlavně vrstevnice. Vývoj v této oblasti je však tak bouřlivý, že jsem nebyl ochoten investovat veliké peníze. Zakoupil jsem tedy typ Etrex Legend.

O celosvětové hře Geocaching toho bylo napsáno již mnoho. Pokud to někoho zajímá, pak může navštívit např:

http://geocaching.globenet.cz/Cachemapa.aspx

Jelikož se aktivně turistice věnuji již více než 10 let, lze konstatovat, že v mém okolí snad neexistuje turistická cesta, po které jsem ještě nešel. A tak se stále a stále více věnujeme turistice bez map. Co to je? Zkrátka zajedeme do bývalého vojenského prostoru Ralsko a odtud někam jdeme. Pak podle GPS se vracíme zpět k autu. Lze to srovnat s houbařením v neznámém terénu. Skutečně pak narážíme na přírodní skvosty. V sobotu jsme se však vydali po Geocachi GCJ84W, která je na:

50°35,558  N   50° 35'' 33,48'  N
014°45,331  E   14° 45'' 19,86'  E

A jak takový výlet vypadá?

Auto necháváme v Kuřivodech. Je zde nádherný motorest, velice často využívaný kolaři. Ceny jídel od 39 Kč do 64 Kč. Zkrátka fantazie. Odměřuji kurs - vychází 280° a vydáváme se vstříc novým zážitkům.

Jdeme kolem nějakého bývalého kulturního domu Ruské armády.

Dále cesta nás vede do krásného lesa

A začínáme stoupat

Postupně se vegetace mění na bukový les

Nádherný výhled směrem na Bezděz ( škoda, že je kouřmo )

GPS ukazuje, že se silně přibližujeme ( jsme asi 500 m od cíle )

Tak a jsme na vrcholu Bukového vrchu. Janička se začíná občerstvovat.

Z vrcholu je i nádherný výhled na Ralsko a na bývalé vojenské letiště Hradčany

Tady někde to musí být. Vyluštěním kryptogramu dostáváme bližší popis. " Ve vykotlaném dvojstromu, který má brášku odlomeného 1.5m nad zemí. Kde to jen může být. GPS už je v této fázi k ničemu. Teoretická chyba může být až 15 m ( řádově metry při zaměření a řádově metry při dohledávání ). To už se musí dohledat ručně.

Že by to bylo tady? Hrabu jak krtek, ale nic...

Pomalu to začínám balit. Že bych to nenašel? Ale ano....je to zde. Malinko jsem to odmaskoval..

Tak co bude uvnitř? Plno dárečků. Bohužel nemám sebou nic na výměnu a tak vše poctivě vracím zpátky a opět pečlivě maskuji. Zapisuji se však do knihy a jsem strašně spokojen. Je to moje první dohledaná Geocach.

Vracíme se zpět. Jo kdybych ve škole dával pozor, pak bych snad i rozeznal co je to za stopy. Nevadí, fotím. Někoho se zeptám.

Přesouváme se postupně domů. Zastavujeme se ještě nedaleko obce Jitrava. Objevuji krásný Řopík...

Nedaleko řopíku se mi podaří i další fotografický úlovek.

Posuďte sami. Není nádherná?

Nádherný výlet. Už se těším na dovolenou. Opět Vám asi připravím spoustu amatérských geocachí. Tentokrát však v oblasti Jeseníků.