Holice 2005 - Ať žijí Holice 2006

Holice - Dayton... Možná je to malinko nadnesené, ale skutečně je to svátek. Až statistiky pořadatelů nás opět přesvědčí, že Holice jsou jedním z velikých světových setkání amatérů. Nevěříte?

Všude jen auta, auta... Přesto pořadatelská služba fungovala skvěle. Myslím, že i cena za parkovné, byla stanovena na takovou úroveň, že se nevyplácelo někde shánět jiné parkování. Dokonce jsme si i zvykli na "ostnatý drát" kolem areálu. Ono to skutečně nelze dělat jinak. Ještě jsem nestačil prostudovat ani leták, dávaný společně se vstupenkou. V hlouby duše však doufám, že opět nezačíná hloupou větou.." tvrdá ekonomická situace nedovoluje naším prodejcům...". Už si ani nepamatuji, co to bylo za blbost. Ano prodejci mají svátek. Je to skutečně "big show".

Takovýchto setkání bylo všude plno. Malinko jsme sice starší než jsme byli, ale Honzovi OK1MNV to stále sluší stejně. Možná je to dáno tím, že je o 3 měsíce mladší než já HI. S Honzou je na obrázku i Luboš OK1UN.

Zájem o CD s amatérskou tématikou byl značný. Trošku horší to bylo se zájmem o archivní dokumenty. A tak kopírka většinou zela prázdnotou. Asi je to dáno tím, že novou generaci spíše zajímají technické novinky, než odkazy našich otců. 

V expozici OK QRP klubu již tradičně byly vystavovány zařízení z dílny OK1DZD a OM3TY.

Ve stánku ČAV pracoval nějaký neznámý zaměstnanec. Proslýchá se, že je to nový tajemník spolku. Bohužel jsem se nestačil zeptat, kdo to je. Prý nový Čepelák.

Jak je zvykem ČAVu, pořád nad něčím meditují, vymýšlí, pomlouvají a usilují o ovládnutí amatérského světa. Skutečně světa... 

Já jsem byl pověřen ČRK, abych bedlivě sledoval, jestli se náhodou nevyskytne v soukromých hovorech slovo "hajzl". Musím prohlásit, že se vyskytlo. Nakonec se však ukázalo, že Honzu OK1UU bolelo břicho a sháněl WC.

Na obrázku je i Petr OK1RP. Proslýchá se, že největší dovozce TCVR z USA HI.

Po dvou pivech jsme se s Andym domluvili, že ten Mozambic ještě zopakujeme. Měl jsem však jedinou podmínku a ta byla, že si sebou beru svého DATLA a FT817. Toho Datla mi Andy povolil ( myslel, že je to speciální český výraz pro hodnotu mužství ), bohužel nad FT817 kroutil hlavou.

A zde vidíte radost některých amatérů. Ten na obrázku je operátor stanice OK1XVV. Strašně se radoval, když jsem mu u firmy Elix domluvil speciální slevu na FT60. Nakonec se však ukázalo, že vedle v GESu, ji měli stejně o 100 Kč lacinější.

Nic není zadarmo ani sleva. A tak musel tento amatér vstoupit povinně do ČAVu a ovládat svět s námi. Slíbil, že v Klapkově ulici udělá sekretariát strany.

Rádia, šumová pozadí.... Přesto jsme se shodli, že některá pozadí jsou ještě lepší.

Trošku jsme probrali i stav našich cyklistických silnic. S kým jiným, než s Honzíkem OK1XCH.

A zde vidíte  fotografii našich dvou členů ČAVu. Údajně je to jejich poslední společná předmanželská fotografie. Je to Věrka OK2ZBO a Kuba OK2ZIL. Honza se snažil  je rozpojit a vrážet mezi ně klíny ( typická vlastnost členů ČAVu ). Mohu však prohlásit, že marně. Kuba OK2ZIL se urputně bránil a zvítězil.

Nevím, proč si nás někteří pletou. Přeci každý ví, že Béda OK1FXX nosí šátek černý s bílými puntíky, kdežto já šátek červený s černými puntíky HI.

V "malosti je velikost". Ano to je nové předvolební heslo OK QRP kroužku. Všimněte si, že neznámý amatér Jožo Fero musí být vždy ve středu dění. Jeho heslo " ani vpravo, ani vlevo, ale na má slova dojde" je pro něj typické. Dokonce byl přepaden zástupci ČRK, kteří mu podstrkávali nějakou plaketu. Marně je přesvědčoval, že žádný závod nevyhrál. Oni pro něj vytvořili speciální kategorii. Jmenovala se LP 172 OK DX contest. Bylo to pro účastníka vysokého 172 cm s malým výkonem na dlouhých vlnách. Další podmínka byla, že musel být z Liberce. 

Závěr:

Letošní Holice se mi velice líbily. A to dokonce i tehdy, co mi v závěru nějaký prodavač prodal úplně smradlavou klobásu s obsahem zřejmě botulotoxinu. Bylo to však symbolické pro celý HAM sport, vše smradlavé a nepoživatelné musí jít ven a pryč. Pak už je nám jenom dobře. Malinko si však nejsem jist, zda zas nějaký Universální Hovorový Amatér nerozmázne má slova vyřčená těsně před tím: " Kde je ten Hajzl?".

Můj dík patří všem pořadatelům. Opravdu nemám připomínek. Skvělé... a děkuji.

S pozdravem " Běž do ČAVu "

ČAV

Váš Jožo Fero