Holice 2006 v objektivech našich digitálních fotoaparátů  

Ať chceme a nebo nechceme, Holice se staly radioamatérským pojmem. Vždy se najdou chvilky, kdy něco kritizujeme, ale pokud se člověk zamyslí, kolik práce tato příprava vyžaduje, pak musím konstatovat: Holičáci, jste dobří.... Tak a je to. Teď někdo z mého webu vyhrabe mé komentáře minulé a bude mi říkat: "Člověče, ty říkáš každý rok něco jiného". Čím to, že letos to vidím tak růžově?

No musím se přiznat. V předminulém ročníku jsem po Holicích dostal z klobás veliký průjem. V minulém ročníku jsem se  z klobás  poblinkal. A jak si myslíte, že jsem to vyřešil letos?

Nedal jsem si klobásu!

A jak jsem zjistil, nic mi nebylo, nemusel jsem shánět WC. A jak tak stárnu, zjišťuji, že toto mi stačí ke spokojenosti. Myslím, že na to přišel již někdo přede mnou.  Shrnul to do krásné definice. Jen se z toho...

Svátek je to skutečně veliký. Fotografií se určitě zhotovilo plno. A tak jen něco málo...

Jak je z obrázků vidět, všude samá legrace.

Tak pánové, nepleťte si nás. Já mám červený šátek s bílými puntíky a Béda nosí černý s bílými puntíky.

Původně jsem si onu vysílačku chtěl koupit. Pak jsem však zjistil, že mi chybí 16 Kč a že to blbě hraje na středních vlnách. Jo Rozkmit je Rozkmit.

Tak a to co vidíte na této fotografii, tak to je předávání ceny za druhé místo v Kiki contestu. Nezkusíte to také? Diplomů máme již dost a tak toto je docela dobrý nápad HI.

OK1MIK přinesl ukázat polský dvoubandový TCVR Traper 2005. Musím se přiznat, že mne provedení velice zklamalo. Nechápu, proč SP3ABG nedokáže navrhnout plošňáky na vyšší úrovni. 

Být ve stánku QRP a nevyfotit si našeho chrudimského náčelníka - no uznejte, to zkrátka nejde.

Legrace kolem QRO x QRP myslím bylo již dost. Ale toto je také pěkné HI.

A tak závěrem. Co mi daly Holice 2006? Ale jo....pochlubím se, koupil jsem si nové dvoupádlo Bencher. To by v tom byl čert, aby ve FOCu taky nebyl zarytý QRPista HI. Jo a pak ještě něco.... stal se ze mne vášnivý sběratel plaket. 

Ať si říká kdo chce co chce, diplom je jen diplom. Musím k němu shánět rámeček. Jo, ale když člověk dostane plaketu, pak ( jak říká Janička ) se to dá ihned pověsit na zeď. No a pak ještě jedna zpráva. Proslýchá se, že  světoví amatéři se hrozně naštvali. A víte proč? Prý chtěli plnit můj diplom WW817WT. Bohužel mne však nikde nezaslechli. Vysvětlil jsem jim, že u nás QRPistů je jedno základní heslo. Není umění být slyšen, ale je umění nebýt slyšen. Vůbec nevěděli která bije HI. Po konzultacích s Martym OH2BH se prý chystají příští rok na expedici do OK a to jenom z toho důvodu, aby mohli splnit nejtěžší diplom světa WW817WT. Ano přátelé, jste svědky nové epochy amatérského vysílání. DXCC již nikdo nechce, musí se o něj složitě žádat a hlavně platit. V nové epoše chodí hora k Mohamedovi. Zkrátka díky geniálnímu pojetí nejobtížnějších diplomů světa, budete svědky toho, jak celý svět bude jezdit do OK, aby si mohl udělat diplom WW817WT. O - ještě jednou díky Jožo Fero, byl jsi opět první v pojetí nových geniálních myšlenek.