OK OM DX Contest - Závod pro radost 

Většina z nás asi nemá takové vybavení, abychom mohli v závodech provozovat RUN mod. A tak nezbývá, než si PILE-UPY natrénovávat na trenažérech. Toto vše však neplatí pro závod OK OM DX contest. Ten je stavěn právě pro nás. Dáte-li výzvu i s 5W, určitě Vás někdo zavolá. A jak letos já?

Úplná klasika. Opět docela slušný rozjezd. Pak jsem se jen na malinkou chvíli šel podívat na TV - a už to bylo. Zkrátka tu největší a nejvýživnější dobu jsem prospal. Podmínky však byly velice slušné. Soustředil jsem se tentokrát hlavně na pásma 80m a 40m. Na 160m bandu mám šílené rušení. Přesto jsem byl spokojen. Asi 800 QSO a 300.000 bodů.

Je začátek závodu a já ho samozřejmě rozjíždím na 40m

Začátek wav (1MB)

Trošku jsem vyveden z míry. Rozjezd trošku pomalý, ale pořád někdo volá. Postupně rate narůstá na 150. Bohužel jen chvilku. Přeci jenom saturace stanic není taková, jaká by měla být. Do toho všeho vstupuje fenomén "patlalů". Ne neberte mne za slovo. V současné době si nesmírně vážím každého CW signálu. S umožněním přístupu na KV bez zkoušek z CW, se nám na pásma dostávají i úplní telegrafní začátečníci. To by celkem nevadilo, ale oni vysílají na nějaké podivné telegrafní klíče a není jim moc rozumět. A tak číslo 3 vysílají jako V, nebo naopak přidají o dvě tečky navíc. Případně neudělají mezeru mezi písmeny. No jo... musíme věřit, že časem nějakou praxi získají.

Kolem 16. hodiny se rate drží někde kolem 120 a vydrží tam celou hodinu. Je to docela příjemné HI.

WAV ze spojení ( 1MB)

Pomalu přecházím na 80m a dokonce si to zkouším i na 160m. Bohužel zde mám pekelné rušení.

Kolem 21. hodiny lezu na 160m. Bohužel si připadám, jak hluchý dědek. Honem utíkám pryč. Zkrátka přes QRM neslyším.

Tak a v této fázi usínám. Probouzím se až asi kolem 6. hodiny

80m docela šlape. Kupodivu mne volá i pár Amíků.

Kritický kmitočet pěkně stoupá a tak se rozhoduji strávit konec závodu na 40m bandu. 

Kritický kmitočet je tak vysoký, že se slyšíme i v rámci OK. Je to velice příjemné. Zkrátka máme frekvenci jen pro sebe.

A tak - Bezva závod. Jsem spokojen.