OK QRP závod 2005

V čem je OK QRP specifický? Hlavně v tom, že nám dokáže, že i s malými výkony se dají dělat spojení. Je to takový "společenský ples " nás, kteří vědí o čem to je. A především jde o ZÁBAVU. 

Jak to letos probíhalo?

Vstávám v 6.30 a okamžitě kontroluji majáky. OK0EU je slyšet slabě a OK0EN téměř vůbec ne. Je mi jasné, že tentokrát asi nebudu slunit. Velký útlum ve vrstvě D není dělán pro moji kolmo vyzařující anténu. Letos je to jasné.

Současně dosti nízký kritický kmitočet. Rozhoduji se pro taktiku Search and pounds a rychle projíždím band. Můj největší konkurent Pepa OK1FKD jede RUN a docela mu to jde. Proč by ne, když jeho anténa je výš a září pod nižším vyzařovacím úhlem. Už se vidím, jak mu v Chrudimi musím za letošek koupit kořalku. Co se dá dělat. Zkouším tedy první část závodu vyhledávat. Až se kritický kmitočet zvýší, zkusím RUN. Jde to nějak ztuha. Slovenské stanice moc neslyším. Ale narážím na mohutný signál OK1MKX. Jarda už vloni naznačil, že je další adept na vítězství v kategorii do 1W. Chodí mu to skutečně skvěle. Asi kolem 7.45 přecházím na RUN. Nic moc. Tu a tam nějaké zobnutí. Jo..není každý den posvícení. Nějak to dokončuji, ale určitě letos to nebylo nic moc. Přesto mám docela dobrý pocit. Vyhecoval jsem na band takové borce jako OK1NE nebo i OK1WC. No uvidíme až závod bude vyhodnocen.

A jak jste byli slyšet:

OK1AYY    OK1MKX    OK1NE

OK1DDP    OK1WSL    OK2BIK

OK1DKR    OK2BWC    OK2BZM

OK1DOL    OK2NA    OK2SLS

OK1DPB    OK2ZC    OM6FM

OK1DSA    OK1WC    OK2BIU

OK1HCG    OK1MNV    OK1FZM

OK1UFM    OK1DOF    OK1HC    OK1DAM

Ať žije OK QRP závod 2006.