Pozitivní energie? Dokážeme oddělit zrno od plev? Je skutečně ČAV tak zvrhlá organizace? Je další vývoj v HAMsportu dán "masovostí"?  Měli bychom si licenci kupovat současně se zařízením? Umře HAMsport s námi? Je reálné, aby se předsedou ČRK a nositelem tradicí stal někdo, kdo nemá vztah k HAMsportu? Předěláme HAMrádio na CB a budeme říkat, že pak to bude slušnější a krásnější? Budeme naše mindráky rafinovaně předělávat na "generální" linii vývoje HAMsportu?

Jak to všichni poslední kapitalistickou dobu cítí, jsme nějak všichni podrážděni. Pokud bychom bojovali za svoji kariéru...no tam bych to ještě chápal. Ale proč se vyjadřujeme vulgárně? Proč si vůbec dovolíme napsat do rubriky fórum něco ve slova smyslu, že někdo chlastá, protože si dělá legraci z něčeho.... Proč z nás vyzařuje negativní energie?

Studoval jsem tento problém a došel k závěru, že skutečně někteří jedinci nejsou schopni základním věcem vůbec porozumět. Oni skutečně bojují se všemi a proti všem. Myslel jsem si, že to nevadí a že si budu vážit i těch, kteří používají jiné metody a mají obrovské životní mindráky. Bohužel nedá se s nimi diskutovat.

Poznáte je podle toho, že si budou stěžovat, že jejich anténu již po dvacáté někdo odstřihl. Poznáte je podle toho, že budou radit druhým, jak se mají zachovat, že Vás budou chválit, pokud se zachováte podle jejich doporučení... Poznáte je podle toho, že stavějí neviditelné antény a zavírají se pod rafinované squelche. Poznáte je podle toho, že se rozvádí a opět žení se stejnou manželkou, poznáte je podle toho, že stále cítí, že by měli vytvořit něco, čím by mohli číst i osobní poštu. Poznáte je podle toho, že jim není svatý ani obrázek umírajícího papeže. Využívají ho k naprosto nesmyslné karikatuře, kde snad všichni ostatní cítí...že to bylo asi už moc. V určité době se nedá nic dělat a s těmito "zamindrákovanými" bohy je nutné rozvázat jakékoliv styky.

Já jsem kdysi definoval termín, že jsou to Universální Hovoroví Amatéři. Dnes se všem těm ostatním omlouvám. Ti ostatní totiž jsou solidní, mají cit pro fair-play a jediný jejich handicap je snad jen to, že neumějí CW. Nejsem schopen někomu vysvětlit, že vlastně v CW byl a doposud je HAM sport krásný... Pokud někdo si myslí, že je to na nic, pak mu to neberu a dokonce již více než dva roky říkám...... Pusťte je na KV. Nic se nestane, naopak po mlácení do klávesnice se jim třeba CW začne líbit. A tak pro vás připravuji seriál o vzniku UHáčů... Chtěl bych tím před koncem své 40 leté amatérské kariéry ( než vrátím licenci ), se zamyslet nad tím, proč to bylo a je krásné. Proč už na své dovolené neudělám jediné direktní spojení, proč na převaděčích i v cizině nikdo nemluví. Proč někteří z nás jsou vulgární.... A vůbec, připomenout si ony "zlaté" roky HAM sportu.

Jožo Fero

 Jak to vše začalo? Jak jinak než z neschopnosti a z mindráků. Dostal jsem kdysi dopis od takového zmindrákovaného hama. Již si ani nevzpomínám, kdo to byl...

Dopis

Řekl bych, že zde vlastně nastalo to nesprávné. HAMsport vždy byl o tom, že se chci a musím něčemu naučit.. Všimněte si, že v této fázi má dopis ještě jakousi logiku. Nepoužívají se v něm vulgarismy. Autor přiznává, že základ problému je v jeho labilní psychice. Na druhou stranu však říká, že to umí, ale... Zkrátka ne se učit, ale předělat systém. Samozřejmě našel mnoho "podporovatelů". Jak jinak.