Radioamatéři všech klubů spojte se.... ČAV závod očima ilegálního člena ČAVu

Joj Jožo Fero, bacha vstupuješ na tenký led. Jen tady něco kvákni a hned se budou na supertajných stránkách ( only for  members and VIP ) malovat kostlivci a rozvíjet diskuse ( jednostranné, protože já jsem nejchytřejší..) na téma blbců, pajcovačů webů, neumětelů a možná i šmejdů. Naštěstí tobě Jožo Fero je už hej. Ty tím, že jsi se stal ilegálním členem ČAVu, tak jsi dobrovolně zahodil svoje supertajné heslo pro přístup. Ty se máš, srabe, ty to už nemusíš číst. Ale co ti ostatní? Vzpomínám, jak nás kdysi školili v různých blbostech. Zkoušeli na nás aplikovat různé "asertivní" metody.... Vzpomínám, jak jsem se musel bavit s "mladými" českými odborníky různých amerických závodů, podnikajících v ČR. Tito odborníci byli speciálně školeni v USA pro "asertivní" chování v Čechách. V praxi se to projevovalo asi tak, že v pátek ve 14.15 Hod zavolali, že ať si okamžitě zajedeme k nim. Potřebují jen malý jednoduchý přípravek, ale nabídku jim musíme předat do stejného dne do 16. hodin. Jak já se snažil..... Aź časem jsem pochopil, že ti mladí "odborníci" mají chování řeznického nabubřelého psa. Většina z nich byla časem chlebodárci vyhozena a to např. i z postu generálního ředitele HI. Vzpomínám, jak nám kdysi říkali, že osobnost člověka je tvořena třemi rovnocennými částmi:

Vždy nám říkali, že když je někdo např. příjemného chování a vzhledu a má dobrý "selský" rozum, pak je třeba daleko úspěšnější a možná i spokojenější než nervózní, vzteklý, ... ale vysoce inteligentní. 

Co jsem tím chtěl říci? Hi...jo Jožo, už jsi na tom ledu. No zkrátka chtěl jsem říci to, že by bylo vynikající, pokud bychom byli všichni krásnými, inteligentními blondýnkami a byli bychom členy HSC, VHSC, EHSC, FOCU a měli nasbíráno 1023 zemí DXCC v pásmu 136 KHz... No počkej. Ty zase narážíš na jednoho člověka. Že je tomu tak?

Ne, narážím na všechny ty pitomosti, co se vypouští. Ale pojďme se podívat na druhou stranu.  Jedna z webovských stránek aktualizovaná 21.9.2006 uvádí:

"Radioamatér je přátelský: pomalý a trpělivý provoz, přátelské upozornění a rada začátečníku, vlídná pomoc, spolupráce a ohled na zájmy druhých jsou puncovními značkami radioamatérského ducha." Tak praví čtvrté pravidlo HAM Spiritu, který naši radioamatérští předkové stvořili už v roce 1928. Už oni chápali, že bez péče o radioamatérský dorost nepřežijeme. Dnes sice u nás někteří držitelé radioamatérské koncese, kteří sami sebe skromně prohlašují za elitu, toto pravidlo naplňují pohrdavým označením "déčkařský šmejd" pro méně zkušené amatéry*), to však nemění nic na tom, že ve skutečnosti se bez nováčků neobejdeme. A neobejde se bez nich ani ona domnělá elita, protože pokud na našich pásmech nebude trvale (a s rozumným růstem) živo, přestanou být našimi. Rozsáhlá mezinárodní liberalisační opatření v legislativě pro radioamatéry z roku 2005 přišla možná příliš rychle a v přílišném rozsahu, ale z pohledu dlouhodobých zájmů radioamatérů byla nevyhnutelná.

Pod oním *) je dále vysvětleno:

*) Ve dvou došlých ohlasech čtenářů byla vyjádřena obava, že touto poznámkou zaujímáme negativní vztah k jednomu z radioamatérských spolků. Nekritisujeme žádný spolek ani osobu. Vyjadřujeme jen politování nad měrou negace HAM Spiritu, jež je obsažena v pošetilé domněnce, že lidské kvality postihuje jedno písmenko v povolovací listině, a zejména v arogantním, přezíravém a nekolegiálním vztahu k jiným radioamatérům. Především ale chceme zdůraznit, že takovýto přístup je v radioamatérské komunitě jevem ryze marginálním.

Tak se Jožo přiznej - ano byl jsi to ty, co požádal pisatele o trošku více "citu", byl jsi to ty, co jsi ho požádal o "selský rozum". A že by 2x? Ano s dotyčným sis vyměňoval několik dlouhých Emailů. Ano ten člověk ( mimochodem jsem si ho vždy vážil a vážím i nyní..i když..) ti slíbil, že si vše rozmyslí, ale že na to potřebuje čas. Šup, on si to rozmyslel a zachoval se přesně opačně než jsi předpokládal. On zopakoval věc, která je už mrtvá a dokonce si ji možná i trošku více vychutnal. Joj a to jsi ho vždy nazýval domácky "můj kůň". Jaké domácí zvířátko bys mu přisoudil nyní? 

Ale to byl jen takový fór. Zkrátka na naší amatérské scéně se skoro nic nezměnilo. Snad jen to, že kromě jedné "truc party" nám i do ryzích part, kteří jediní to myslí upřímně, začínají prolínat prvky "trucismu". Jo Jožo, ani Tvoje "klukovské" gesto vstoupení do ilegálního ČAVismu nic nezměnilo.

Člověče, co tu meleš, řekni jasně co chceš říci a nemlž. A tak jaký byl závod ČAVu?

Tak jo:

Závod ČAVu byl ( pohled, sobce, mistra světa a zarytého QRPisty, který dělá z nouze ctnost....)

Jak bych to tak řekl... no. Zkuste si někdy poslechnout středeční UA závod. Všichni jezdí 40 WPM a je jasně vidět obrovská provozní zkušenost. Že to byl smysl závodu? Ale ne.... Tak co meleš... No jak bych...to tak řekl... No zkrátka pro vítězství v domácím závodě nestačí mít KW... No počkej..co dál? No...původně jsem chtěl jen dělat bafuňáře.... Sakra co je? No zdálo se mi, že občas někdo nezvládal pileupy. No co má být? Ty bys je zvládal? Sakra, jak bych to tak... No asi ne, ale trénuji je ... a nikdy bych asi o sobě netvrdil, že se mi tam ostatní pletli... Hele nech už těch keců. Zase narážíš na FOC a TFC ne?

Musím se přiznat, že snad ani ne. Jen jsem zbaběle použil podpásovku. Hele Fero.... ty jsi normální šmejd a k tomu korunovanej. Nech už toho a řekni něco rozumného...

Rozumná řeč Joži Fera

Byl to hezký závod. Poněkud vyšší účast než posledně, ale stále to ještě není ono. O mezinárodnosti bych raději pomlčel. Dokonce si o tom myslím i své HI.

Podmínky:

Těsně před závodem mám spojení s Andym OK8ANM. Jeho signál 599+40dB něco naznačuje. Že by snaha po vítězství ho vyhnala mimo Prahu? Aź obrázek ionogramu to vysvětlil. Byla Es, která je pro nás QRPisty nutnou věcí. Mám v opravě mobila a tak jsem se nemohl přesvědčit. Rychle se tedy přelaďuji na maják OK0EN. Jasně je eska. Sakra, nemá se to, ale jestli někdy dát výzvu s 5W, tak jedině teď. Vrhám se do toho... Kupodivu to jde. Druhým rádiem usilovně vyhledávám naši jedinou petibodovku. Mám ho. Volám, využívám finty QSK, prosím....Jo pileup... Po 5 minutách volání se to nakonec zdaří. Jedním okem sleduji rate. Jo hochu, stálo ti to za to? Takový propad. No nic.. Vyhledávám, volám, občas jo, občas ne. Jako v sexu... Sleduji "černého" koně OK1MNV. Jo to je dovoláníčko. Na Honzu vždy stačí vyslat jen IF... Očividně blízké signály slábnou. Eska jde do kytek. Tak honem, jaký bude útlum? Stále a stále zakopávám o příšerně silné signály OK2KR. Nějak ty antény asi máme na sebe směrovány. Taktika vyhledávání ČAVáků nějak nefunguje. Jo Jožo, asi jsi je všechny zblbnul a oni jedou QRP. Sakra co s tím. No nic... jedině RUN. A je to tu... Nejprve si utrhávám CAV 001. Honza jede počítačově skvěle, škoda jen, že se neumí naladit - je asi 300 Hz vedle. Nevadí, jedu na 500 Hz filtr. Je to divné, ale na pásmu je nějak moc volna. Bohužel jsem si nastavil rozlaďování jen v rozmezí 3529.5 až 3560.5 KHz. Nevím, možná někdo byl "out". Stačím udělat i jedno "ilegální" spojení na 3560.5 KHz. V duchu si říkám, člověče neměl by ses diskvalifikovat? Stačím zaregistrovat i takové QRPisty jako OK1TGI a OK1JX. Podmínky jsou celkem stabilní. Zaplaťpánbůh. Docela se směju. Vedle sebe slyším i takové rarity jako OK1UHU a OK1UU. Že by nová doba amatérského hnutí? Hele Jožo nech toho rejpání.

No a co na závěr?

Hezký závod. Jsem rád, že oproti Japonským TCVR, které neumí CW ho úplně stejně neumí i jiné TCVR. 

A tak....

Díky všem, že jsme z různých "truc paret" se dokázali spojit a nevadit si v tomto hezkém závodě. A ještě jedno přání. Prosím nečtěte výše uvedené řádky 2x. Určitě byste mi chtěli ( někteří z Vás ) něco napsat. A já dokonce už tuším i co. Nechme to tak být a někdy se sami nad sebou zamysleme. Já to právě provedl a nazval sám sebe Šmejdem. Prosím udělejte to i někdy vy. Pak nás možná náš koníček bude bavit více.

Jožo Fero