Tabulky, DPH, obchodní bláboly, reakce prodejců.....

Byl jsem upozorněn jedním prodejcem, že naprosto nechápu obchod. Nerozumím DPH a clu. Neměl bych uveřejňovat věci, kterým ani trošku nerozumím. Jsem mu vděčen za ozvání. Koneckonců by bylo něco nenormálního v tom, pokud by někdo se mnou z prodejců souhlasil. Už několikrát jsem zdůrazňoval, že tato webová stránka není a nemůže být objektivní. A to z toho důvodu, že je soukromá. Jinak jednu poznámku o dampingových cenách Radau. Mně jako spotřebiteli je to srdečně jedno. Jedna věc je však jasná a to je ta, že ceny na jeho webu platí. Sám jsem to odzkoušel. A tak voco go?

Bude tedy rozumnější, pokud svůj názor si udělá každý čtenář sám. Jinými slovy, kupujte tam, kde Vám to více vyhovuje:

http://www.fischer-bernard.com/  Kategorie ostatní

http://www.ges.cz/

http://www.elix.cz/

http://www.online.cz/dd/amtek/

http://www.hcsradio.cz/ 

http://www.radaufunk.com/

http://www.wimo.com/frameset_e.html

http://www.aesham.com/

http://www.yaesu.cz/

http://www.fccconnect.cz/

http://cts-kenwood.cz/

http://www.rcsbrno.com/

Dále prosím v následující tabulce se pracuje se termínem " zisk nad zisk firmy Radau ". Skutečně se těžko dá ten termín obhájit. A snad ani nechci. Ale pokud na tom trváte, pak jinými slovy se dá říci. Je to průměrná částka vztažená na jednu položku tabulky, o kterou zaplatíte více než u firmy Radau. A opravdu s tím pracujte opatrně. Raději si vše ověřte na výše uvedených adresách.

Tak doufám, že jsem vše osvětlil a že již od našich prodejců nebudu dostávat Emaily vysvětlující jejich obrovské náklady, cla, padající letadla při dopravě jejich zboží. Myslím, že nás spotřebitele to nezajímá. Nás skutečně hlavně zajímá cena s jakou prodejce přichází na trh. Vždyť přeci žijeme v kapitalismu. A prosím nezapomínejte, že při nákupu v EU  a dovozu do ČR, clo platit nemusíte HI.

Co dělají ceny HAM rádií?

Asi těžko byste našli HAMa, který by nechtěl pořídit své nové zařízení co nejlevněji. Současný výhodný kurs dolaru zákonitě musí vyvolávat i pokles cen našich prodejců. Připravil jsem pro Vás informativní tabulku. Ta si vůbec neklade za cíl být naprosto objektivní. Vzal jsem jen dostupné údaje z Internetu a zkusil seřadit tak, abychom měli porovnání. Tabulka vychází z naposledy uveřejněných dat ( červenec 2004 ). Tam kde se ceny změnily a bylo je možno dohledat - tak ceny jsou červené. Pokud vezmete  ceny z USA, pak přibližně můžeme konstatovat, že to jsou to nákupní ceny našich dealerů. Sjednocená Evropa pak má za základ ceny nejlacinějšího dodavatele a to je firma Radau. Pokud zanedbáme nepatrný rozdíl cen způsobených vyšším DPH v ČR, pak se dá určit jakýsi rozdílový koeficient. Zde jsem ho nazval Jožo Ferův koeficient. Ten je vypočítán jako průměrný zisk nad cenou u Radau, který si účtuje český prodejce u jedné z položky ( zisk nad zisk Radau ). Přitom těžko se dá předpokládat, že by firma Radau pracovala bez obchodního zisku. Čím nižší číslo, tím menší má náš dealer přídavný zisk nad zisk firmy Radau. Koneckonců, dnes se již dá zařídit, aby Vám firma přímo z Německa zajistila uvedené zboží a to dobírkou v Kč přímo do Vašeho domu. Prozatím je to malinko komplikované, protože firma vyžaduje platbu předem ( kreditní karta, bankovní převod..atd. ). Přesto však i po těchto komplikacích většinou dostanete zboží laciněji než u našich prodejců.

Jaká jsou negativa?

Většinou máte jen anglický návod a evropský záruční list. Zatím jsem nezkoušel, jak by probíhala garanční oprava v ČR na tento evropský záruční list. Teoreticky by to však mělo fungovat.... ale.... Opravu může provádět jen pověřené servisní centrum a to je v případě firmy Yaesu v Holandsku ( nebo se mýlím? ). A tak každý musí zvážit, zda mu toto riziko stojí za to. Daleko výhodnější je tedy reklamovat v místě, kde jste přístroj zakoupili. 

Ceny tak, jak jsou uváděny v tabulce neberte vážně. Vždy se dá domluvit podstatně nižší cena.  Ale i tak je to zajímavé srovnání. 

Velice zajímavá ( a potvrzená cena Petrem OK1AXH ) je supercena u GESu TCVR FT857D. Cena 19998 Kč je fantastická. Sám FT857 používám a mohu prohlásit, že je to velice dobrý TCVR střední třídy ( IP3 jsem naměřil jen 12 dBm nižší než u podstatně dražší FT1000MKV ). 

A tak se začtěte sami:

 

CENY (html)