Pozor - z hluboké ilegality se vrací do ČAV Jožo Fero -  aneb stalo se nestalo

Tak jsem si to konečně vychutnal HI. Málokdo ví, že organizace ČAV se málem rozpadla a sloučila s ČRK. Ano vážení přátelé měl to na svědomí známý Jožo Fero, který se pokusil v nedávné době vyvolat QRPistický puč v ČAV. Ten bohužel neuspěl, protože ČAV není spolek založen na demokratických principech, ale normální samoděržava. Koho? No přece známého OK1VVW. A tak po nezdařeném puči se Jožo Fero uchýlil do tvrdé ilegality. Zde je důkaz:

Proč nevystoupil je jasné. On totiž má v ČAV ukryt veškerý svůj majetek ( dva sponzorské dary po 500 Kč), vystoupením z ČAVu by o něj přišel. Po nezdařeném puči, mu byl tento majetek obstaven. Prý se tenkrát udělala tichá dohoda ( má v tom prsty OK1DCW), že jakmile předseda z ČAVu zavysílá QRP, tak bude majetek Jožovi vrácen a naopak Jožo vystoupí z ilegality.

Tak přátelé a nyní se podržte. V době od 14.7. jede předseda ČAVu do EA6 na dovolenou. Původně si koupil nový kufr, do kterého naložil svůj TCVR, koncový stupeň Haris, dva zdroje a směrovku. Protože má dnes již 25% právnického vzdělání, nenechal nic náhodě a u ČSA si nechal svůj kufr převážit. HI... Zjistil, že za peníze z nadváhy by mohl vycestovat s dvěma milenkami až na Hawaj. S PROSÍKEM se mi omluvil a požádal mne, zda bych mu nepůjčil svého Datla. Tak pánové - jasný důkaz, že Pravda zvítězí ( ať to stojí co to stojí ). Sliby se musí plnit a tak Jožo Fero slavnostně v Holicích ukončí svůj pobyt v ilegalitě a stane se opět legálním členem ( šušká se, že jen do té doby, než mu někdo urazí QRP - prý má na něj pivku nějaký neznámý OK1DCW ). V tom případě by se zase stáhl do ilegality a počkal by si, až OK1DCW pojede na Hawaj a požádá ho o zapůjčení Datla.

Jo přátelé, nebylo to jednoduché, ale povedlo se. A co jsem pro předsedu ČAVu připravil? Vzhledem k lokalitě EA6 je pásmo 80m s QRP téměř nepoužitelné. Připravil jsem mu tedy ze své sbírky rádií TRAPERA 2002 pro pásmo 40m. O technických parametrech se můžete dočíst např. zde.

http://ok1if.c-a-v.com/Traper/traper_test.htm

http://www.qsl.net/sp3abg/ang.html

Jak je o předsedovi známé, má rád, aby zařízení mohl obsluhovat v leže a z postele. Obrátil jsem se tedy na pracovníky firmy Kenwood a ti mi ( na můj návrh ) vyvinuli speciální dálkový ovladač. Celá sestava pak vypadá následovně:

Úhledný batůžek je ( mini A.L.I.C.E. - mini All Purpose Lightweight Individual Carrying Equipment ) obsahuje:

TCVR TRAPER 2002 s vestavěným mikrofonem

Zdroj NiMH 12V 3Ah

Dobíječ 800 mA

Propojovací kabely

Sluchátka a klíč

100 tablet acylpirinu proti bolení hlavy ( předseda totiž ještě neví, co je to pileHup a že ho z toho bude bolet hlava)

Speciální návod ( upraven pro méně chápavé amatéry - copyright OK1JJF Jožo Fero )

Předseda bude mít několik pilotních stanic. Sledujte tedy DXcluster. Předběžně jsme domluveni na skedy v okolí 7010 KHz ( na stupnici pod knoflíkem jsem mu udělal čárku) a doba v 19 UTC ( 21 SELC). Prý za každé spojení s ním, bude předseda dávat jednoho panáka v Holicích. Tak se pánové snažte.