Expedice ŠUMAVA 2007 a dílčí projekt "Hindenburg"

Jak všichni vědí ( snad jen v Trutnově ne ), naše expedice jsou nejtěžší na světě. V rámci těchto expedic čerpáme z Evropských fondů dotace na výzkum. Jeden výzkum ( cenové náklady 231.55 Kč ) byl zřejmě s úspěchem ( neúspěchem?) ukončen našim chemikem Jardou OK1MKX. Pracovní název byl "Hindenburg". Ale nechme mluvit přímo vedoucího úkolu - Jardu OK1MKX. Dostal jsem od něho závěrečnou zprávu, kterou otiskuji zde:

Dr OMs,
zasílám vám informaci o projektu „Hindenburg“ – aneb „Konec
výroby vodíku v Čechách“. Vzhledem k nekvalitnímu latexovému
balonu, který byl dovezen z Indie, došlo k jeho prasknutí již při
průměru cca 50 cm. Další pokusy se odkládají na neurčito. Přiloženě
zasílám foto reaktoru a plnění balonu. OK1IF má copyright na event.
zveřejnění na webu.
Ptákovinám zdar a 72!
Jarda MKX

Sakra, to by v tom byl ďas, abychom se za pochodu nespojili HI. Další experimenty se zřejmě budou tajit a celek vyjde na pokračování v časopise OK QRP INFO. Na expedici připravujeme i vydávání speciálních QRP novin s názvem " To Nýrsko ještě nezažilo". Ty budou vytvářeny jako vloni. Zkrátka redaktor bude "odposlouchávat" náš majákový text a obrázky mu budeme zasílat z mobilního telefonu. Jej to budou zase Ptákoviny ( všimněte si složeniny - Pták - noviny ).

 

P.S. Stále ještě nevíme, zda nás nepřeplatí redaktor časopisu Radioamatér OK1FUA, či Radiožurnálu. Kdyby dal víc jak jedno pivo ( to je honorář z časopisu OK QRP info ), pak - no zkrátka jsme úplatní - a co má být? HI