Holice 2007 - aneb byl jsem opět na setkání důchodců... ( smyšlený fejeton ) 

Vzpomínal jsem, jak jsem v minulosti vnímával toto BIG Show. Zkrátka vadilo mi tam mnoho lidí, vadil mi ostnatý drát kolem, doporučoval jsem přesunutí na zelenou louku, či spojení tohoto s Hard Rockovým festivalem. Jo pánové, to již dávno neplatí. Já tam jezdím strašně rád.. Proč? Jak bych Vám to tak řekl, začínám si všímat, že jsem tam ve svých 56 letech skoro nejmladší. A pokud náhodou potkám nějakého "mlaďocha", pak se mu z reproduktoru jeho vysílačky ozývá " tudý, tudý, tudý...., brejk...tudý...". Zkrátka po všech těch různých diskusích, hádkách, volbách a časech změn, se vlastně nic nestalo. Nějak ti reformátoři se zapomněli domluvit na základní věci a to je výchova nové generace. Zřejmě si stále ještě myslíme, že se nám ta generace bude vychovávat sama a my na vrcholu je budeme jen vpouštět do různých QSL galerií, Radioklubů, či spolků postavených na tradicích. A tak jsem tam potkával jen kulhající hamy, hůlčičkáře, vozítkáře a občas i novodobé reformátory s pokleslými gumáky, kteří musí ve svém počínání "přitvrdit". Jo to znám, vzhledem k mému věku již též uvažuji o Viagře. Skutečně to uteklo jako voda. 

OK1FHG a OK1MNV

V rámci nové kapitalistické zásady HAM spiritu, jsme s Honzou OK1MNV doplnili do desatera další bod a ten je:

- Má-li Ham hlad, kup mu polívku. A tak jsem tu držkovku nejprve koupil já Honzovi a pak zase Honza mně. Jsme ve svém počínání velice pragmatičtí a myslíme na zadní kolečka. Zkrátka až budeme mít hlad, nepotřebujeme QSL lístečky, ale teplou polívku. Možná by se nad tímto měli zamyslet i činovníci našeho HAM sportu. Já sám pro to udělám to, že při dalším sjezdu ČRK navrhnu zrušení QSL služby a v těchto prostorách zřídíme vyvařovnu teplých polívek. Jestliže pak náklady na jednoho člena ročně jsou 999.56 Kč, pak lze matematicky dokázat, že při průměrné ceně za polívku 15 Kč, mohu místo lístečků uvařit na člena 66.64 polívek ročně. Jinými slovy. Každý týden mohu zdarma podávat polévku a o vánocích celý týden. Je to  nejspravedlnější řešení. Ti co chtějí lístečky, tak si to řádně zaplatí. Ti co je nechtějí, tak ti svoji radioamatérskou činností budou přispívat na topení pod kotli. ( Musím se přiznat, že tento nápad není úplně z mé hlavy, jen jsem modifikoval a vylepšil myšlenku pocházející z OK2KKW). Každému je pak jasné, že svoji polívkovou aktivitou "natáhneme" život HAM sportu. A že kvůli polívkám zdarma přestaneme vysílat? Tak tomu nevěřte, přeci další generace úspěšných radioamatérských programů typu WJSK1, umožní automatické navazování spojení a propojování TCVR po Internetu. Zkrátka ty mašiny nám každé ráno přinesou obrovskou radost z toho, kolik že zase máme přes ty meteority nových zemí.

Ale vraťme se k Holicím. Honza OK1NU jasně demonstroval význam slova HAM.

V rámci Holic jsem byl pozván na polívku i jedním neznámým prodejcem. Prý jen díky mé propagaci QRP vysílání a hlavně propagaci Yaesu FT817, si mohl letos poprvé v životě dovolit  dovolenou na Šumavě.

Jeho manželka se pak velice zajímala o to "jak vařím já". Domluvili jsme si tedy "společný Vývar" při ukončování sezóny libereckých Hamů. Po mých pomluvách radioklubu OK1KHL a kritice vyhodnocovacích metod Holického poháru, jsem jednou provždy musel být umlčen. Radioklub OK1KHL se tedy rozhodl, že mi věnuji zlatý pohár a vyhodnotí mne jako totálního vítěze.

Ovšem probudil se ve mne Jožo Fero a tak mi pro jistotu dali ještě peněžní poukázku na nový TCVR. A tak jsem z Holic spokojeně odjížděl s novou FT2000. Jo pánové, tvrdý a dlouhotrvající trénink v OK závodech konečně přináší růže. Koneckonců můj sen vždy byl, dostat radioamatérské závodění na úroveň Wimbledonu. Tvrdě trénuješ, ano a tak šup, tady máš prachy. Navštívil jsem i některé naše spolky. Tedy musím říci, že na stánku ČRK nám paní Ermlová nějak omládla. Kupodivu tam vše fungovalo. Např. se jim zalíbilo zlato a tak mne s Pavlem OK1KZ fotili "ze všech stran".

Pak se nějak víc věnovali Pavlovi. Až teprve doma jsem zjistil, čím to bylo. Pavel ho má větší. Pak jsem se chtěl zastavit ve stánku reformního ČAVu. Jo pánové, tam seděla strašně krásná mladá dívenka. Původně jsem se chtěl vyfotit s předsedou ( viz. Můj slib ) http://ok1if.c-a-v.com/pellmell1/cav_ilegalita.htm , předseda však nebyl. Po dotazu, jsem však dostal jasnou odpověď:

" předseda je v hospodě". Jo pánové, takhle to dopadá, pokud ještě nemáte "zajetou" sekretářku. 

Zajímavé bylo i to, že známého Ferka, bylo možno vidět s úplně novou babou. Sakra Ferko, jak ty to děláš?

Pak jsem potkal známého QRPistu Luboše OK1ANG.

Až teprve od něj jsem se dozvěděl, kde předseda a bývalý Malý Předseda jsou. Prý spolu pijí rum, při pracovní schůzce ohledně zřízení "polívkárny" v prostorách QSLárny. Chtěl jsem je tedy navštívit. Napadlo mne, že jsou určitě ve stánku ČRK. Bohužel Petr OK1CMU svým tělem bránil vchod do zákulisí stánku ČRK. Když jsem i nadále si vynucoval vstup do zákulisí, pak na mne zavolal Ivana OK1PI a spolu s místopředsedou ČRK mi slavnostně předali krásnou plaketu. Aź teprve doma jsem zjistil, jak jsem jim naletěl. Oni mi totiž věnovali tu samou plaketu co vloni. Nevěříte? Zde je důkaz:

A tak skutečně nevím, co si o tom mám myslet. Je několik variant:

Dokonce i moje Janička nad tím popřemýšlela. Nakonec to vyřešila. "Hele, to voni asi dávají 2x každýmu, třeba jako jednou do Hamshacku a podruhé do obýváku". A tak teď nevím, jestli po ČRK mám ještě vyžadovat další ebonitové desky... Jsem však HRD a tak se oficiálně nezeptám. Prý stejně v ČAVu a v ČRK moje web stránky čtou jako radioamatérský BLESK. Možná se ozvou a dají mi nějaké jiné prkénko s jiným nápisem. Strašně milé bylo setkávání s Vámi všemi. Bohužel toho času a "rozkmitání" je tolik, že se všem musím omluvit. Když jsem pak se šel podívat na můj mateřský a mnou hýčkaný OK QRP klub, našel jsem v tom prostoru jen několik rezatých židlí. Tak takhle to asi dopadne se vším.... Nejdříve boj o koryta a v závěru jen rezaté židle HI. Ale stejně se mi to líbilo. Ať žijí organizátoři. Kluci díky.

Jožo Fero

P.S. Doufám, že pozorný čtenář poznal, že celý fejeton je vymyšlený a nezakládá se na pravdě. Zkrátka redakce má okurkovou sezónu a tak nemá o čem psát. Že je to celé smyšlené je jasné např. z toho, že dva činovníci radioamatérského hnutí nepili RUM, ale Fernet. Toho si přeci všiml každý.

Zde je důkaz: