Jak jsem nechtěl "zesměšnit" ušlechtilou myšlenku SOTA a KR-053 jsem raději nenavštívil 

Je veřejným tajemstvím, že připravujeme další pěško expedici. Podle mých dlouholetých zkušeností, se musí expedice organizovat tak, že se předem připraví a pak se prohlásí: " Já jedu semhle, kdo chce, může se přidat". Jen tak zamezíte připomínkám typu - je tu zima, je tu studená voda, myslím, že tamhle by to bylo lepší.....

Přesto při přípravách se musí zohlednit přání mužstva. Sám vlastně jezdím na dovolenou na Šumavu  více než 15 let. Pokud mám i nadále věřit, že tato lokalita se mi líbí nejvíc, pak je potřebí čas od času zkusit něco jiného. Přišel jsem tedy s návrhem, ať mužstvo předloží svoje přání. Mimo jiné padl návrh na Rozkoš. Musím se přiznat, že v tomto kraji jsem nikdy nebyl. Když náš náčelník  OL5EXP mne pozval k návštěvě Velichovek ( kde je v současné době na lázeňském pobytu), rozhodl jsem se. Proč tam nezajet na víkendový pobyt? Prohledal jsem v okolí Rozkoše i SOTY.  Je tam SOTA KR-053 Jedliny. Ale pojďme od začátku.

Na Internetu jsme vyhledali ubytování. 

http://wolf.fxnet.cz/ubytovani.htm

Zvláště zajímavý se nám zdál nadpis "diskrétní ubytování". Nechám na p.t. čtenářích, aby si popřemýšleli sami, co to znamená.

Já už to vím HI. Zkrátka na pokoji jsou jen dvě postele a satelit (více se stejně do pokojíku nevejde). Můžete jen ležet a koukat na TV. Skutečně ideální pro "diskrétní ubytování". Jinak penzion je velice pěkný, čistý a satelit jim funguje HI. V rámci diskrétnosti nedostanete ani účet ( pokud si o něj neřeknete). Při cestě tam, jsem si chtěl prohlédnout i pár pamětihodností - Kukspevnost Josefov a Babiččino údolí.

Zajímal mne osud Josefova i v letech 1968 až 1991. Průvodce mi to ukázal názorně.

Prohlídka podzemí Josefova, tak to je zážitek. Ale poslechněte si originál výkladu sami, to je umělecké dílo...

Výklad (*.wav 5 MB)

Naštěstí jsme to přežili a šťastně se vrátili na povrch. Po návštěvě Josefova jsem chtěl aktivovat Sotu. Pánové, každá SOTA na které jsem doposud byl, je jasně zřetelná pohledem. Bohužel KR-053 ne. Nevím, kdo ji za SOTU označil, myslím si však, že by měla být zrušena. Skutečně nesplňuje podmínky SOTY.

 Raději jsme se šli projít k Rozkoši. Po prohlídce kempu ( mimochodem snad jeden z nejdražších, které znám ) mohu s klidným svědomím prohlásit. To není kemp, ale trvalé letní Technopárty. Možná, že mladým se to bude líbit. Já však tuto dobu mám již dávno za sebou. Děs... voda nevalné kvality a stan na stanu.

http://www.dokempu.cz/kempy/cr/kralovehradecky-kraj/ceska-skalice/kemp-autocamping-rozkos-300/

Už vím, že u kempů které nechci ani vidět, nesmí být zatrženy kolonky:

Večer jsme se sešli i s Jardou OK1MKX. Vypravoval nám, jak se zúčastnil "prakiády" s dlouhou Bertou. Škoda, že kvůli večeři z dalšího závodění odstoupil.

V neděli jsme se šli podívat do Náchoda a do Polska. Odpoledne pak už jen zbývala prohlídka Babiččina údolí.

Docela hezky prožitý víkend - ale bez vysílání HI.