Nestojí to sice za nic, ale je to veliké dobrodružství - A je náš..HI

Při vycházce na SOTU, jsem si zapomněl mobil v autě. Když jsem ho vyndal, vidím dva zmeškané hovory od Luboše OK1UN. Sakra co tak nutně potřebuje? Volám tedy zpět. Luboš vyloženě v dobré náladě mi sděluje, že na Rozkmita udělal teď asi 6 spojení a to s velice dobrými reporty. Člověče, nestojí to za nic, ale baví mne to, je to veliké DOBRODRUŽSTVÍ. Ano dobrodružství, to je to správné slovo.

A o čem je řeč? Luboš si pořídil Rozkmita na 80m, tu geniální krystalku amatéra vysílače HI. A v době, kdy mu to šlapalo, tak se trefil do krásné esky.

A tak jsem si v duchu říkal - a je náš. Právě vstoupil do rodiny baťůžkářů. Já většinou každé ránko u snídaně zapínám Rozkmita, čtu si noviny, snídám a současně volám výzvu. Přesně tak to bylo i dnes. A když slyšíte ty nádherně slabé signálky, připadám si v sedmém nebi. No poslechněte si kousek z našeho ranního spojení s G3ZWH. Samozřejmě, že se to dá dělat i opačně. Zapnout kilowatt a třeba na 10 MHz dělat šňůru těch nádherně silných Amíků. HI, ale to už mám za sebou. 

G3ZWH (*.wav 370 KB)