Správná volba soutěžní kategorie - klíč k vítězství, aneb výsledky CQ WW SSB 2006

Ano přátelé. Jožo Ferův Theorém říká: "Chceš-li vyhrát nějaký světový závod, musíš si vybrat správnou závodní kategorii".  Jestliže tedy vím, že OK5R ( OK1RI ) pojede kategorii 7 MHz a bude používat Yagi a jestliže vím, že před závodem se v rubrikách Bazar objevuje jeho inzerát o koupi většího množství elektronek s vodním chlazením, pak je nabíledni, že moje KU611 se tomu nevyrovnají. Ano přátelé, to je to umění číst mezi řádky. I to patří k závodní taktice. Nebo, jestliže neumím CW, pak raději pojedu SSB. Jestliže neumím SSB, pak raději pojedu RTTY. Jestliže chci vyniknout jinak ( a taky světově), pak.... třeba maluji mapky a červením země NO CODE. A nebo se stále vracím k tradicím, prohlašuji jak mám rád CW a tajně závodím SSB. Ano přátelé, hřáli jsme si hada na své hrudi. To bylo řečí za obranu CW a pak nám vyhrává v OK SSB závody. Kdo? No samozřejmě "pan Švarc". Študentík jeden.... Dokonce poráží i takové špičkové stanice jako... Ale podívejte se na výsledky sami.

 

Jak bych to tak shrnul. Tedy předně blahopřeji jedné QRP stanici za světové vítězství v pásmu 160m. Jen omylem se nedostal do tabulky TOP SCORES ( to mu ti amíci udělali naschvál).  Kdo to byl? Jen moje přirozená skromnost mi nedovolí Vám  prozradit, že já. Ale Vše bylo způsobeno jen tím, že jsem pozorně četl články vycházející v Radioamatéru, které smysluplně vyplňují stránky o závodních taktikách a vhodné závodní stravě. Bohužel jsou to většinou překlady amerických autorů. Jako kdybychom neměli svoje zkušenosti. Moje Janička dokonce vymyslela speciální stravu. Jakou? Ale to už tu bylo:

http://ok1if.c-a-v.com/pellmell/cq_ww_ssb_s_5w_a_na_160m.htm

Souhrn poznatků o závodních taktikách byl uveřejněn i na stránkách ČRK. Jednou zásady Jožo Ferovy  závodní taktiky budou otištěny v posledním slabikáři pro radioamatéry ( pracovní název - "Rádio? Nič jednoduchšije"). Ale raději Vám ten odkaz zopakuji:

http://www.crk.cz/CZ/OKBESTAGNC.HTM

TOP Scores

QRP svět 

OK Assisted

OK Single operátor (hvězdička před značkou znamená kategorii LP)

OK Multi Operátor Single TCVR

OK multi Operátor 2 TCVR

OM Assisted

OM Multi Op Single TCVR

OM single Operátor

Blahopřeji zvláště OK5R ( OK1RI) za první místo na světě v kategorii 7 MHz HP. OM7M za 6. místo na světě v pásmu 3.7 MHz HP, OK1WCF za 6. místo na světě v pásmu 3.7 MHz LP. OL3X (OK1FC) za 5. místo na světě v kategorii 1.8 MHz LP. A hlavně sám sobě za první místo na světě v kategorii QRP 1.8 MHz HI. Dále bych chtěl poblahopřát OK1UU za 1. místo v OK - 28 MHz LP.