Staré Splavy a naše aktivace Soty OK/LI-043 a OK/LI-035 - pěškomobil CW ON AIR

Jak bylo anoncováno předem, zúčastnili jsme se "soustředění" ve Starých Splavech. Tento způsob setkávání má určité výhody. Jde o setkání "stejných duší". V tomto případě tedy QRP. Ale podívejte se na fotografie a bude Vám vše jasné. Nálada skvělá, počasí...ale jo, docela dobré. V sobotu nás tam dokonce navštívila i Mělnická parta. Hezké přátelské popovídání. Nějak jsem špatně nastavil datum ve foťáku, ale snad Vám to nebude vadit.

Marek OK1JX a Jarda OK1MKX při stavbě antény

A to je dalokonosný prak "Tlustá Berta"

Richard OK1XMS při stavbě "své" antény

Vůbec, těch antén tam bylo nějak moc. OK1UN - dipol. OK1FTA - loop. OK1XMS - dipol. OK1IF - dipol. OK1MKX - LW42m. Byla to síla HI.

Zleva: OK1MKX, OK1JX, OK1JVF, OK1FTA

OK1UN a OK1MKX

A pak to přišlo. V sobotu 2.6. se jedna část ( OK1MKX OK1JX ) vydala aktivovat SOTu Bezděz ( OK/LI-035 ). Já s mobilní "pěškovou" výbavou jsem zamířil směrem na SOTu Maršovický kopec OK/LI-043). Všimněte si akumulátoru NiMH 3Ah, který jsem měl umístěn za pasem. Malinko to něco připomínalo HI.

Můj Rozkmit při účinnosti anténního systému 0.1%, vyzařoval celých 500 uW. Díky majáku, mne Vláďa OK1FTA a Luboš OK1UN mohli sledovat za pochodu. Až do Starých Splavů to bylo bezproblémové. Pak jsme však vlezli do první doliny a signál se ztratil ( asi po 3 km). Přesto jsem i v této dolině sledoval spojení OK1AKJ.

Po prudkém stoupání na vrchol Maršovického kopce jsem se dostal do měsíční krajiny. Všude cedule - soukromý majetek, vstup zakázán. A ten "soukromec" celkem systematicky tento kopeček rozebírá. Našel jsem nejvyšší místo. Bohužel zde nebyl žádný strom k natažení dipolu. Rozhodl jsem se tedy, že celou SOTU odvysílám do proutku 1.2 m ( tedy s vyzářeným výkonem 500 uW).

Podmínky nebyly ideální.

Anténu jsem přivázal na malinkou břízku ( omlouvám se za kvalitu fotografií, ale byly realizovány z mobila).

V lomu se živě pracovalo na přípravě odstřelu. Navrtávaly se díry, pro uložení trhavin. Malinko jsem z toho byl nervózní, ale SOTA je SOTA. Směrem za mnou se vydal i Richard OK1XMS. Před vrcholem to však vzdal. No a jak to poslouchalo na onen proutek? Kluky ze základního tábora, ač byli za vrchem Šroubený, jsem slyšel skvěle.

Dokonce i Franta OK1AKJ mne slyšel. Honza OK1MNV měl veliké problémy, přesto jsme si vyměnili platné reporty.

OK1UN (mp3)    OK1KAM (mp3)    OK1AKJ_OK1MNV (mp3)    OK1FTA_OK1AKJ (mp3)

Udělal jsem i několik FM spojení.

OK1JX_OK1MKX (mp3)    OK1XEB (mp3)    HB9DPY (mp3)

Nahrávky nejsou nejkvalitnější. Zapomněl jsem si opět řádná sluchátka. Nahrávku jsem musel dělat tak, že jsem "špuntové" sluchátko přikládal na mp3 nahravač.

Zábava to však byla veliká.