Tak kdo mne uslyší? 

Nezapomeňte na příležitost - pokusit se o první "pochodové - mobilní - cw spojení". 

Kdy ta ptákovina bude?

2.6.2007 v čase mezi 10 až 12 SELČ při aktivaci SOTA OK/LI-043. Kmitočet samozřejmě 3559.5 KHz. Zkusíme se i ozývat na převaděčích OK0J, OK0K, OK0C... Registrovaní účastníci konference Nagano to mají jednoduché. Zkrátka dostanou upozornění ve formě SMS na svůj mobilní telefon. Že máte mobila od O2, nebo od Vodafone? A že byste též chtěli dostávat ty zaručeně ptákovinové zprávy, jejichž důležitost je větší jak indexu PP110? Že nevíte jak na to? Určitý návod je zde. 

Že stále ještě nevíte co je to SOTA? Že smysl vysílání vidíte v informacích o počasí? Že si fakt myslíte, že to někoho zajímá? Nebo si fakt myslíte, že metoda "tlachání" je to nejdůležitější z Vaší činnosti? Fakt si myslíte, že QRP je k ničemu? V tom případě si na kopec vyneste svoji oblíbenou FT897D s baterií. Že to moc žere?..... A jak se to dělá, když si chci postavit rádio za 690 Kč a plně funkční? Že neuznáváte CW spojení? Pak si vezměte na kopec laptopa a posílejte si obrázky....

To jsou hřebíky do hlavy co? Myslím, že dnes již i OK1DCW tuší, že QRP nám našeho koníčka neničí, ale zvelebuje. Je to vhodný doplněk. A že je to zábava? Určitě.. Zkuste se podívat třeba zde:

http://www.youtube.com/results?search=related&search_query=summits_on_the_air%20amateur%20radio%20ham&v=MBOvZdhdez
I