Víkend za námi a...?

Tak tento víkend se moc nepovedl. Kromě toho, že jsem byl na pivě s partou důchodců, jsem vlastně vůbec nic nedělal. Ale přeci jenom jsem si (nebo mi) udělal radost Ruda OK1FFI. Zabudoval mi Picokeyera do krabičky. Že nevíte co je to Picokeyer? Že automatický klíč nepotřebujete, že ho máte zabudován ve své FT897? Tak pánové na to zapomeňte. Klíč ve Vaší FT897 za moc nestojí (mám ho také). Nemá totiž takové možnosti, jako klasický Picokeyer. A co že to vlastně je?

http://www.hamgadgets.com/product_info.php?products_id=51

Zkrátka za 15USD ( asi 350 Kč), dostanete nádhernou stavebnici od N0XAS. Tento Kit máte sestaven asi za 30 minut a umí toho skutečně hodně.

Manuál je zde:

http://www.hamgadgets.com/images/PicoKeyer-Kit-070501.pdf

A jak to vypadá, když se to strčí do krabičky? Nádherně...

Krabička obsahuje i jednoduché pádlo z polarizovaného relátka. Ale můžete si všimnout, že na výstupu je i konektor pro připojení pořádného pádla. Celek obsahuje i baterii pro napájení. Odběr v klidovém stavu jeasi 0,005uA a při klíčování je menší než 1 mA. Baterie tedy vydrží při praktickém využívání asi 3 měsíce provozu. Při testování, jsem byl Martinem RR upozorněn, na veliké mezery mezi písmeny. Až kontrolou nastavení jsem si všiml, že velikost této mezery se dá nastavit v Menu. Zkrátka je to dokonalé. N0XAS nabízí i modifikaci přímo pro RockMite. Pak stačí originál PIC nahradit tímto obvodem a ihned máte větší možnosti. Ale o tom se zde již psalo:

Ruda OK1FFI se taky malinko "hrabal" v Traperovi. Podařilo se mu najít závadu ve vstupních obvodech (chudák expedičník OK1UU používal Trapera se závadou). A jak to teď poslouchá? Musíte si uvědomit, že Traper je koncipován i pro SSB provoz. Používá tedy SSB filtru i pro příjem CW signálů. Přesto je to však docela dobře použitelné.

Traper 2002 po opravě (*.mp3 325 KB)

A že nevíte co je to Traper? Taky to zde bylo.