Zkoušky prototypu "lapače vlků" ukončeny....

Ne nebojte se. Žádný systém na vyhánění vlků z přírody nechystám. Naopak, po setkání s vlkem na Obrovci mne tato zvířata nesmírně zajímají. O to více, že se nám nastěhovali do našeho okolí (bývalý vojenský prostor Ralsko). Zkrátka zcela zákonitě po zkouškách systémů "počítání zvěře" musí následovat něco na vyšší úrovni. Základní systém mi např. napočítal 27 narušení určitého prostoru. Bohužel je to však informace k ničemu. Co to bylo? Kdy to bylo? Tak to jsou asi základní otázky, které si přitom kladete. Není problém si pořídit fotopast. Bohužel je to velice zranitelná věc, která je dnes ohrožována "sběrači fotopastí". Moje fotopast se tedy snažila být co nejlacinější a co nejsofistikovanější. Popisovat, jak vše funguje by určitě bylo zajímavé, ale.... Mohu Vás však ujistit, že mi to funguje. Následující obrázek je pořízen v nedávné době a ůmyslně je brán narušitel bez obličeje. Obrázek je rozmazaný díky tomu, že před objektivem je ještě ochranné plexisklo, na které padaly kapičky deště a tak bylo zamlžené.



Základní parametry:
Napájení 5V. Standbye proud 3mA. Při natáčení videa spotřeba i s osvětlením cca 120mA. Proximity sensor - radar dopler. Jsem zvědav, zda se mi nějaký hezký zvířecí úlovek podaří.

A jaký bude další projekt?

V současné době je jedno z dataloggerů MIN teploty nasazeno v oblasti hranické propasti. (Díky OK1XLL). V současné době dělám na projektu dataloggeru pro měření koncentrace CO2. Pravděpodobně prototyp bude součástí nějakého neslyšitelného majáku MIB.