Radiové toulání po Šumavě 2016 (SRH 2016)

Těžko uvěřit, že nám utekl další rok. V poslední době roky nepočítám jako celky, ale kolik uteklo akcí SRH (Summer Radio Hiking). Z těchto akcí se stala již tradice, která vznikla při našem setkání s Jirkou OK1DDQ v roce 2009.
    Zkrátka jsem zjistil, že k mému životu patří pohyb, spojení s přírodou a dokonce i jistá meditace, která se dá vyvolat jen samotářským způsobem pohybu. K tomu patří i radiové blbnutí a spojování se z různých míst. Je to takové to "partyzánštění". Samozřejmě i velice rád se zúčastňuji kolektivních akcí typu PZ (Ptákovinám Zdar), kde k té veliké legraci kolektiv zajisté patří. I když z původního SOTOvání se odštěpily různé další akce, pro mne je SOTA výzvou. Už se však bezhlavě nehoním za kopci s 10 body, ale nepohrdnu ničím, kde jsem doposud nebyl. Je to zajímavější a kolikrát člověk narazí na skutečně nádherné kopečky. No a jaký je předběžný plán pro letošní SRH 2016?
Hlavně dobré počasí......
Pokud by náhodou takové bylo, pak je plán následující:

Pro většinu týmu (OK1DDQ, OK1IF, OK1FII, OK1HCD, OK1USP, OK1MKX)
 platí přibližně následující program:

Zahájení: 27.7. Annín
Odjezd Annín 29.7
Příjezd Zahrádky 30.7.
Příjezd Soumarák 31.7.
Vypuštění Balón 2.8.
Odjezd Soumarák 3.8.

Já mám předběžný plán následující:

Vyrazím pravděpodobně již 23.7. Pravděpodobně přespím 2 noci v kempu Volduchy u Rakovníka. Pak se někde budu toulat v oblasti Kdyně (možná HI). Odtud bych pak přejel do Annína. Dále po Soumaráku bych pokračoval někde směrem na Novohradské hory. Chtěl bych svoji tůru ukončit 6.8. Zkusím být každý den aktivní na 3542 kHz, nebo 7030,5 od 21 hodin (20 hodin?) SELČ. V některých kempech jsou však problémy s anténou a tak budu aktivní na Zello, pro domluvu.(uživatelské jméno OK1IF). Přesto to může být podle WX úplně jinak (Třeba i přechodně penzión).

Jinak naše parta při společných akcích používá pro domluvu kmitočty 433550 kHz, případně 145550 kHz. Máme domluveno, že pokus o spojení (volání) se uskutečňuje každou celou hodinu. Tedy např. v 9:00, 10:00 atd.

Většinou v kempu je spuštěn maják MOE (20mW) na kmitočtu 3579,47 kHz, pro liškové dohledání našich stanů. V rámci akce SRH2016 byla vyvinuta i pomůcka "Dávadlo CQ", které umožňuje zajímavé ulehčení vzájemné komunikace (viz. výzva 5).
Tedy držte nám palce, aby vyšlo počasí. Těšíme se na spojení s Vámi.
PZ