Tak kdo naměří nižší teplotu?

Včera jsme (díky Liborovi OK1XLL) mohli konstatovat, že dataloggery teplot jsou konečně umístěny v přírodě. Naprogramoval jsem je tak, že data začnou ukládat od 1.12.2016 (jako EET HI). Celkem jsem umístil 6 dataloggerů, kde 4 jsou pouze referenční. Jeden je umístěn nedaleko hory Jizera a další v meteorologické buňce v obci Jizerka.
Karel OK1JRU pravděpodobně uloží svůj datalogger též do oblasti Jizerských hor, pravděpodobně na Ptačí kupy. Dokonce jsme včera na BP uzavřeli sázku, kolik ta minimální teplota letos může být. Dohodli jsme se, že to více jak minus 20C asi nebude. Ale...uvidíme. Jinak finišuji na vývoji foto pasti. Zatím mám v testování řídící elektroniku, kameru s nočním viděním. Jako čidla jsem tentokrát použil mikrovlnný doplerovský radar, pracujícím na kmitočtu 5,8 GHz. Toto čidlo má dosah cca 8m. Při vývoji jsem byl strašně překvapen tím, že se čidlo aktivovalo i v době, kdy jsem to nečekal. Až po té jsem si uvědomil, že funguje i přes zeď a snímá pohyb sousedů v paneláku HI.Test funkčního vzorku fotopasti (bez kamery). Tentokrát ve versi 1.0.

Celek pracuje s reálným časem a je přizpůsoben na radiové oznámení o "úlovku". Ve své telemetrii si sleduje napětí baterie, počet narušení, poslední narušení (datum, hodina, minuta). Data jsou uložena na flešce.
Doufám, že se mi funkční vzorek brzy podaří odladit a bude možno ho i s kamerou nasadit v oblasti Ralska (sledování vlků).