Aktivace SOTY OK/LI-041 - ORTEL

Za východisko naší cesty byl zvolen Sloup v Čechách. Zde jsme i odložili auto. Ani jsme netušili, jaká nádherná příroda v okolí je. Ale posuďte sami.

Na turistických mapách je žlutá malovaná jen na vyhlídku pod vrcholem. Přesto se dá celkem pohodlně vylézt až na vrchol, kde je nádherný kamenný stůl pod zařízení HI. Podmínky samozřejmě nic moc.

I přes obrovský útlum v D vrstvě, bylo možno tentokrát využít i pásmo 80m. A jak byly slyšet Vaše signálky? Nahrávka není dobrá, přiložil jsem "ušní špunt" k mikrofonu MP3.

Záznam spojení (*.wav 200 KB)

Nepatřím mezi aktivátory, kteří by chtěli na kopci trávit celé odpoledne. I tak příprava antén, vysílání a balení zabere většinou celou hodinu. Většinou tedy využiji prvního pile-upu a balím. Naštěstí skutečně není nouze o stanice. Ale všimněme si, jak to probíhalo třeba zde. Po několika spojeních ( random) v pásmu 80m jsem se přeladil na 40m. Spotoval mne Karel OK1HCG.

A nyní se podívejte, na seznam spojení.

Jakmile odezní prvotní pile up, balím a jdeme dál. Bohužel jsme i malinko zmokli. Výhled z Ortelu je nádherný. Závěr každé SOTY je vždy stejný. Restaurace a pivko HI.

Velice se i osvědčil způsob OK alertování pomocí SMS z Nagana. Bohužel však plnohodnotné zprávy dostávají jen uživatelé Vodafonu. U O2 většinou dostanete jen adresu odesílatele a pak možná jen 6 písmenek zprávy. Neuvažovali jste o tom, že za 12 Kč měsíčně si pořídíte Vodafon - tarif Odepiš? Dostanete pak 40 minut volání zdarma (do Vodafonu) a současně si můžete z Internetu zdarma posílat SMS? Většinou ještě "on line" posílám průběžně obrázky z našeho výstupu. Ty si samozřejmě můžete prohlédnout na známé adrese v Naganu.

http://www.nagano.cz/pipermail/ex/

Soubory *.jpg samozřejmě poznáte sami. Pokud posílám krátké video, pak najdete na Naganu soubor ve tvaru BIN.

Tento soubor je nutné stáhnout a přejmenovat na *.3gp. Pak už si ho můžete přehrát např. v Quick time playeru. Zrovna tak, někdy mohu poslat i zvukovou nahrávku, která je ve formátu *.amr.