Minisetkání QRP "Staré Splavy 2008" is over 

Naše QRP minisetkání Staré Splavy 2008, bylo plně letos zasvěceno oslavám osmdesátin Ládi OK1JAM. Současně ta "chodivější část" aktivovala SOTU OK/LI-035 Bezděz. 

Hlavní oslavenec OK1JAM (vpravo OK1UN, vlevo Lída xyl OK1JAM)

Vpravo Vláďa OK1FII, vedle Alena xyl OK1UN

Péťa OK1FHG a Hana OK1IHG

V rámci technické části, jsme opět proměřovali naše antény. 

Část našeho osazenstva nevydržela tak dlouho slavit (OK1JVF). 

Po lahvi slivovice a "zopár" piv s vínem, se na SOTU vydala jen ta nejživější skupina - OK1IF, OK1JVF, OK1FHG a OK1IHG se psem HI.

Tentokrát jsem si na Bezděz vzal sebou Atose a dipol 2x10m. Pracoval jsem jen krátce na kmitočtu 7032,7 KHz. Trošku jsem opět měl problémy s nedokonalým firmware Atose. W1MT mi sice poslal další versi (prý už budu spokojen), ale ještě jsem to nestačil nahrát. V průběhu vysílání mi 3x vypadla nadproudová ochrana PA stupně a asi 4x ulétl deník. Vážně začínám uvažovat o nějakém Palmtopu HI. I tentokrát byl o Sotu veliký zájem a to i navzdory tomu, že jsem na pádlovku produkoval dosti slabý signál. Anténu jsem opět vztyčil na hradbách ve výšce asi 2m. Nakonec jsem po 40 spojeních ze SOTY "utekl". Začalo totiž pršet.

Jinak osazenstvo konstatovalo, že Camp "KARAKUL" (604907367) byl kvalitativně na daleko vyšší úrovni, než camp, který jsme používali předtím. A tak i zvýšené náklady (150 Kč na osobu a noc) nikomu nevadily.