Jaký TCVR? Co vydrželo Alinco DJ-S45 - neskutečné.....

Janička je expert pro ničení TCVR. Pamatuji jak "oddělala" několik PA tranzistorů v ručce Dragon. Pamatuji, jak tuto ručku na dovolené ztratila. Pamatuji, jak shodila Standarda C568 z auta (cca 1,5m). Tomu Standardu se totálně rozbil kryt na baterie. Sháněl jsem nový 3 měsíce. Pamatuji, jak "utopila" v potoce další rádio. Pamatuji, jak vlila do další ručky dezinfekční prostředek (rádio od té doby se trvale zaklíčovává, pokud se zvětší vlhkost vzduchu HI). Na letošní dovolenou jsem ji tedy připravil jiný spojovací prostředek a to Alinco DJ-S45. To rádijko chudinka spadlo do Vltavy a vůbec se nic nestalo. Mají to skutečně nádherně utěsněno. A pak to přišlo... Janička nevědomky otestovala zda rádio plní americkou normu mil. Ta tuším říká, že rádio musí bez úhony snést pád z výšky 1m na beton. Ale.....

Balíme a končíme naši dovolenou. Je potřeba ještě smotat krátkovlnnou anténu. Jdu dolů a ručkou volám Janu: "Prosím tě, odvaž to a hoď to dolů". Skutečně hodila. Bohužel i s ručkou Alinco. Z výšky asi 10m rádijko spadlo nejprve na skálku pod balkonem a pak velikým obloukem dopadlo až na zem.

Šly na mne mrákoty. Bylo mi jasné, že tento pád nic nemůže přežít. Jaké však bylo moje překvapení, když rádio vypadalo následně:

Upadla akorát západka přidržující baterie. Trošku se i podrápalo plexi displeje. Skoro bych brečel. Opatrně přitiskuji víčko do správné polohy a rádio zapínám. To snad není možné, ono to hraje. Rychle přináším druhé (mám dvě) a porovnávám veškeré funkce a kontroluji příjem slabých převaděčů. To snad není možné. To rádio hraje úplně stejně jak před pádem. A tak:

Firmo ALINCO - děkuji za to, že pro nás vyrábíš nezničitelná rádia. Fakt je to solidně udělané. A tak - chcete-li spolehlivé rádio do nepohody, kupte si Alinco DJ-S45. Další šok pro mne bylo to, že při telefonickém hovoru s Vojtou OK1XVV mi Vojta bez problémů onen náhradní díl zaslal (zdarma HI). I toto dělá solidního prodejce tím, čím je. Ještě jednou Vojto díky.